Čím se liší falcové dveře od bezfalcových?

Některé pojmy související s prvky vybavení domu nebo bytu zní pro laiky velmi tajemně – zejména, že se s nimi seznámíme teprve tehdy, když máme rozhodovat o uspořádání vlastních čtyř stěn. Při výběru dveřních křídel do nového bytu se musíme rozhodnout: dveře falcované nebo bezfalcové?

Porta ROYAL PREMIUM

Bezfalcové dveře

Odpověď se zdá být velmi jednoduchá a můžete ji zjistit pouhým okem, když víte, čeho si všimnout. Bezfalcové dveře mají skryté závěsy, nejsou vidět po zavření, díky čemuž mají úplně hladkou hranu. Takové řešení umožňuje ideální spojení dveří s ostěním a přispívá k tomu, že křídlo vypadá tak, jako by mělo značně masivnější hranu. Dveře se osvědčují především v moderních, minimalistických nebo industriálních prostorách, proto jejich obliba neustále roste.

Falcové dveře

Dveře s falcem na rozdíl od bezfalcových jsou charakteristické provedením hrany křídla s polodrážkou, která zapadá do ostění. Je to velmi oblíbený, klasický model právě s ohledem na polodrážku, která skrývá zámek.

Falcovaná křídla se budou dobře vyjímat v tradičně zařízených domácnostech. Dveře díky svým zvýrazněným hranám vyvolávají dojem, jako by byly lehčí. Dveře s polodrážkou mají charakteristická zalomení a ostré hrany, které jen podtrhují jejich krásnou povrchovou úpravu. Jako dokonalý příklad může zde posloužit kolekce Porta ROYAL Premium – najdete v ní plné dveře, obložené lisovanou HDF deskou. Je to velmi tradiční a elegantní vzor. Falcové dveře se nejlépe hodí právě do takových interiérů – klasických nebo s retro stylizací.

4.6.2018 12:01 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist