Cihly jako odhalená minulost budovy i moderní prvek bytu

Může to chvíli zabrat, dospět do momentu, kdy se vám zalíbí styl, který do vašeho interiéru mohou vnést cihly. Ve vašem domě či bytě se stanou přiznané cihly velice výrazným prvkem. Na základě tohoto interiérového prvku byste pak měli zvážit také zbytek celkového designu vašeho bydlení. Za výsledný dojem originality a svým způsobem i obnaženosti, to stojí za to.

128187-1100x618.jpg Celá galerie 24 Zdroj: archiv redakce

Cihly udělají váš domov útulnějším a vyvolají dojem rustikálna a dodají větší svobodu, než kterou byste dosáhli s barvami, které jsou v tradiční nabídce škály malířských barev.

Pokračujte dál – hledejte inspiraci!

Jestliže chcete podtrhnout šarm starší budovy, ve které bydlíte, zatímco máte také v plánu zvýraznit moderní prvek ve vašem bytě, odhalení cihel v interiéru může být tou pravou volbou. Chcete-li docílit obzvláště drsného a neokoukaného dojmu, zanechte cihly neohozené omítkou, se svou typickou rudě-oranžovou barvou. Pokud si myslíte, že to není zatím to pravé pro váš byt, nechte tvar cihel stále viditelným, avšak omítněte je. Designově zůstanou výrazným prvkem, avšak ne žádnou pěstí na oko.

Vytvořte cihlový sloup, bar nebo krb

Jestliže doma nemáte zeď z cihel a nechcete je přidávat přímo ke zdi, můžete vytvořit samostatný sloup. Je vhodný pro rozměrnější pokoje, jejichž prostor je třeba rozdělit na části. Stále trendy jsou bary, které dělí prostor kuchyně od obývacího pokoje, a právě ty můžete vybudovat z cihel.

Kam cihly ano a kam ne

Cihly obecně se hodí spíše do obývacích prostor nebo předsíní. Červená barva totiž není ideální pro prostory ložnice a vzhledem k tomu, že cihly pohlcují vlhkost, ani do koupelen. Obzvláště pěkně vypadají cihly v kombinaci s tmavším dřevem, trámy z masivu, např. ve stropě, nebo pokud je cihlová zeď vystavěná zároveň s krbem.

Cihly, cihlové zdi, nebo sloupy vyvolají ve vašem interiéru moderně-industriální dojem, který ale zároveň nijak neruší dojem hřejivého a útulného domova.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

4.8.2014 12:52

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist