Chytrý dům se skleněným zábradlím a onyxovou stěnou

Současné rodinné domy by měly splňovat základní požadavky, týkající se levného provozu a komfortního bydlení. O objektu ve Vážanech u Kroměříže se dá říci obojí. Architektům Ivaně Laštůvkové a Valdemaru Kovalovskému z Architektonického ateliéru Kroměříž, s. r. o., se podařilo zrealizovat stavbu, která má nejen skvělé technické parametry, ale navíc se v ní díky pastelově laděnému interiéru určitě i báječně žije.

11aynlz5upj1521813942-1440x960-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: J.A.P. spol. s r.o.

Terasa spojuje zahradní domek a bazén

Rodinný dům se nachází na rovinatém pozemku lichoběžníkového tvaru, který leží v jižní části města Kroměříž zvané Vážany. Samostatně stojící dvoupodlažní objekt není podsklepený. Navazuje na něj dlážděná terasa, která propojuje zahradní domek nejen s další krytou terasou, ale i bazénem v severní části zahrady.

Před hlavní budovu je předsazena dvojgaráž. Nad ní je poměrně velká střešní terasa se skleněným zábradlím. Tento prvek se opakuje i na interiérovém schodišti.

Dům má pultovou střechu s mírným sklonem. Fasáda je horizontálně rozdělená na omítnutou a dřevem obloženou část.

Interiér je samý lesk

V interiéru dominují světlé a lesklé povrchy, což mu dodává prostornost a vzdušnost. Převažuje dlažba ve světle krémovém odstínu, zatímco stěny jsou vymalovány bíle. S tím ladí dřevěné prvky, které jsou včetně nášlapné stupnice schodiště vyrobeny z běleného dubu. Dveřní křídla jsou osazená do skrytých hliníkových zárubní a jejich povrch tvoří bíle lakované čiré sklo.

V přízemí se nachází zádveří, hala, dvě pracovny, technická místnost, garáže, koupelna s WC, obývací pokoj a kuchyně s jídelnou.

Nechybí moderní sedačka ve tvaru U

Obývacímu pokoji s rohovým krbem a s vyšší světlou výškou dominuje sedací souprava ve tvaru U, která slouží k pohodlnému posezení i většího počtu osob. Pozornost upoutá monolitické zakřivené schodiště se skleněným zábradlím, které se nachází i na galerii ve druhém patře.

Výrazným dělicím prvkem mezi kuchyní s jídelnou a obývacím pokojem je onyxová podsvícená stěna, za kterou zajíždí dvojice posuvných skleněných dveří. V 1. patře se nachází galerie, dva dětské pokoje, ložnice s východem na střešní terasu a koupelna se saunou.

Dům se dá řídit na dálku

Nosnou konstrukci tvoří zdi postavené z vápenopískových cihel, zateplení je provedeno minerální vatou a základy tvoří železobetonová deska uložená na vrstvě z pěnoskla. Dům je vybavený inteligentním ovládacím systémem a navzdory atypickým prvkům je řešen v pasivním standardu.

3.10.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist