Chytré úložné prostory

Pokud rádi tvoříte, nebo máte oblíbené sportovní koníčky, pak jistě často řešíte, kam pomůcky bezpečně uložit tak, aby vám nepřekážely, a zároveň byly připraveny k dalšímu použití. My pro vás máme zajímavé typy na chytré úložné prostory.

121562-1100x618.jpg Celá galerie 16 Zdroj: archiv redakce

Zatímco domácí kutilové mají své dílny po ruce a nářadí srovnané na svém místě a kdykoli připravené k použití, milovníci cyklistiky za chvíli svá kola odloží a svého koníčka tak doslova a do písmene mohou na zimní sezónu pověsit na hřebík. Jsou prostory, kde je možné jejich výšku využít doslova až ke stropu a prostor tak využít tím nejefektivnějším možným způsobem. Dnes jsou na trhu k dostání nejrůznější závěsné systémy na kola, háky a kladky, které nám k tomuto účelu dobře poslouží. Je jasné, že ne každý interiér snese umístění kol přímo v obytné části, ale ještě vždy jsou tu k nalezení místa stranou zorného pole, kde se kolo sice nestane dekoračním prvkem, ale zároveň alespoň nebude zavazet.

Pamatujte, že například knihy, CD, DVD nepotřebují nijak hluboké skříňky. Průměrná kniha  v měkkých deskách  je široká jen asi  11 cm, takže jich u jedné stěny můžete uložit  velké množství a z celkové plochy místnosti tak odeberete proužek široký méně než 15 cm.

Pokud máte tendence vystavovat vybrané předměty, zachovejte disciplínu a vystavte jen vybrané kousky. Vystavte si třeba fotografie, abyste se v místnosti cítili doma, ale nepokrývejte jimi každé volné místo. Raději si vyberte pár svých oblíbených obrázků, dejte si je zarámovat a pověste na stěnu. Nerozkládejte je náhodně po poličkách a stolcích.

Takzvané plovoucí police, které jsou v současnosti velmi módní a oblíbené, jsou velmi praktické a elegantní. Nehyzdí zeď úchytkami, jelikož drží na zdi pomocí vetknutých nosných kovových konstrukcí, které se na zeď upevňují pomocí hmoždinek. Jsou skvělým místem pro hi-fi aparaturu, dekorace, květiny, pár knih anebo obrázků.

Velká inspirativní fotogalerie úložných prostorů

Co se uskladňování různých předmětů týče, vždy se jedná o volbu, zda uschovat anebo vystavit. Pokud jsme od přírody trošku méně pořádní, jistě si vybereme variantu uschovat. Například stojan se zásuvkami z mořských řas nebo vodního hyacintu je velmi populární.  Jeho pojetí odpovídá současnému zájmu vybavování interiéru přírodními materiály.

Pokud nejste odpůrci hrubých hran, nejsnadněji si vytvoříte vlastní úložný systém za pomoci na sebe naskládaných dřevěných bedýnek. Použít můžete pevné a čisté bedýnky, které budou ukotvené něčím těžkým, například knihami. Na zajímavosti dodají bedýnkám natištěné údaje o jejich obsahu na připevněných štítcích. Užší poličky vyrobte například z prken, které jste položili přes naskládané cihly. Tento systém je velmi jednoduchý, vytváří atmosféru skladiště a hodí se do moderního jednoduchého bytu.

Na uskladnění větších kusů, snowboardu, kolečkových bruslí apod. si můžete pořídit truhlu anebo konferenční stolek se zvedacím víkem. Dobré jsou i samostatné zásuvky pod pohovku, na kolečkách. Jednoduše je po naplnění zasunete pod pohovku. Další úložný prostor můžete najít ve schodišti nebo pod ním.

Některé další typy na úložné prostory v bytě naleznete v našich článcích: „Na úložné prostory chytře“, „Úložné prostory v malé koupelně“ anebo nahlédněte do naší fotogalerie s názvem „Úložné prostory, o kterých jste neměli ani ponětí“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: hotstyledesign.com, covimsa.com, glastop.com, indulgy.com, buildipedia.com, modresdes.com, holidayhometimes.com, designconceptideas.com, furnish.co.uk, prudentbaby.com

2.10.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist