Chytré postele zajistí komfortní spánek vám i vašim dětem

Pokrok nelze zastavit ani v oblasti bydlení, a to platí nejen pro inteligentní domy, ale i pro takové „maličkosti“, jako jsou například postele. A tak si můžete pro sebe i pro své potomky pořídit postel MagniSmartech, která disponuje neuvěřitelnými vlastnostmi. Zajímavost máme ale i pro ty, kterým jejich děti nejlépe usínají v autě. Těm by se asi hodila postýlka automobilky Ford simulující jízdu po silnici. Její sériová výroba však zatím bohužel nebyla zahájena.

1smartech20imm20campagna_lunga_preview_jpeg.jpg Celá galerie 11 Zdroj: Ford

Monitoruje a analyzuje spánek

Postel Magniflex s názvem MagniSmartech (samozřejmě tam nechybí nezbytné anglické slovíčko „smart“) vás snadno svými vlastnostmi přesvědčí, že je opravdu inteligentní. Informace o tom, že je vybavená polohovacím roštem a vysokou biometrickou matrací, a to buď s patentovanou paměťovou pěnou, osvěžujícím gelem, přírodním latexem, nebo studenou pěnou včetně speciální varianty určenou dětem je ve srovnání s tím ostatní téměř banální.

Do lůžka je totiž zabudována speciální technologie, která nejen že monitoruje spánek, ale na základě následné analýzy vám navrhne i způsob, jak ho zlepšit. Senzory zaznamenávají například délku a jednotlivé fáze spánku, srdeční a dechovou frekvenci. Tato data jsou v reálném čase ukládána do kontrolní jednotky systému MagniSmartech a on-line zobrazována na vašem chytrém telefonu. Díky tomu můžete mít kontrolu nad spánkem svých blízkých i na dálku.

Stav beztíže i masáže

Inteligentní lůžko MagniSmartech ale „myslí“ na všechno. Můžete si dopřát rychlou regeneraci ve stavu beztíže nebo masáž horní či spodní části těla, příp. nohou. K dokonalému komfortu přispívá i polohovací rošt, který můžete nastavit pro každou polovinu postele podle momentální potřeby konkrétního spáče, takže může každý odpočívat podle svého.

Dokonce si poradí i s chrápáním. Chrápající osoba je polohovacím roštem opatrně posunutá do polohy, v níž přestane chrápat. Když systém vyhodnotí, že chrápání ustalo, rošt se vrátí do původní polohy.

Děti už v noci nebudou brečet a vy budete klidně spát

Malé děti se v noci často budí a následkem toho jsou pak jejich rodiče ráno nevyspalí a nervózní. Teď už se ale možná blýská na lepší časy. Automobilka Ford v rámci reklamní kampaně navrhla dětskou postýlku, která je určená hlavně těm miminkům a batolatům, kterým se nejlépe spí v autě.

Takže pokud vaše malá ratolest zbožňuje silniční hluk a světla reflektorů protijedoucích aut, stačilo by se jen projet po „oblíbené“ silnici.

Přitom byste si samozřejmě nesměli zapomenout celou jízdu nahrát do svého chytrého telefonu. Následně byste pomocí speciální aplikace tyto informace naistalovali do paměti procesoru zabudovaného v postýlce.

A pak už byste dítě jen uložili ke spánku a postýlka by se o všechno postarala. Přitom by zajistila i nepravidelné vibrace a cukání, které simuluje brzdění. Ke spokojenosti dětí a rodičů teď už jen chybí, aby byla zahájena její sériová výroba.

12.6.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist