Chystáte vánoční výzdobu? Podívejte se, jak to letos vidí designéři

V září proběhl na pražském výstavišti v Letňanech veletrh For Decor, kde představili své vánoční variace také čtyři floristé. Pokud si tedy nevíte rady, jak letos vyzdobit byt, možná zde najdete potřebnou inspiraci.

18img_0526-1100x618.jpg Celá galerie 27 Zdroj: ABF a.s.

Ohlédněte se zpět do historie

Florista Jan Karnet při navrhování trendu Cesta do historie hledal inspiraci v historických obrazech zachycující dávné cestovatelské objevy. Snažil se objevit znovu objevené a vžít se do pocitů lidí, které tehdejší badatelské vzrušení zažili na vlastní kůži.

Takové úspěchy našich předků jsou rozhodně důvodem k oslavám a k navození sváteční atmosféry, ke které vánoční svátky rozhodně patří.

Barvy a doplňky

Hřejivé tóny zlaté a hnědé se v tomto trendu snoubí se sladkými odstíny malinově červené a fialové s kontrastujícím nádechem potemnělé černé. Vhodným doplňkem tohoto trendu jsou cestovatelské motivy jako například mapy, dopravní prostředky, pohlednice, náboženství a archeologie.

Žádoucí jsou proto tvarované foukané ozdoby, lucerny, lampy, tácy, exoticky vyhlížející předměty, klece, rámečky, různé zdobené vázy apod.

Vraťte se ke kořenům

Vzpomínky na dětství a romantické chvíle strávené u babičky na venkově byly u zrodu trendu Návrat ke kořenům, jehož autorem je florista Lukáš Kouřil. Uklidňujícího pocitu, že jste spojeni s přírodou, docílíte pomocí přírodních materiálů a zemitých barevných tónů.

Celá koncepce je navržena nejen pro příznivce rustikálních interiérů, ale hodí se i do moderních aranžmá. Na první pohled se sice zdá, že je laděná do rustikální podoby, ale po chvíli pátrání zde objevíte i moderní prvky, které právě ve spojení s přírodními materiály skvěle zapadnou i do moderních interiérů.

Barvy a doplňky

Dominují zde zemité hnědé tóny spolu se zelenou a červenou. Jsou doplněny modrou barvou a celkovou barevnost podtrhuje barva zlatá. Celý tento trend je založen na přírodních materiálech, jako je dřevo, mech, kámen apod. Převládajícími rostlinami jsou chryzantémy a šípky. Nechybí zde ani šišky a různě další plody.

Podtrhněte krásu a jedinečnost barev pomocí světla

Hlavním motivem trendu Iluminace floristy Matúše Danka je kontinuita designu v bílé barvě a světelné iluze. Kombinace kontrastních a doplňkových barev vytváří světelnou iluzi doplněnou zrcadlovým obrazem. Jedná se vlastně o hru světla a stínu. K dokonalému vyznění celého aranžmá bezesporu přispívá i propojení chladných a skleněných povrchů s jemnými strukturami květů.

Barvy a doplňky

Skvělým vizuálním dojmem působí kombinace různorodých barev, např. červené, modré, růžové, zelené a šedé. Mezi vhodné doplňky v tomto případě patří především stříbro, kov, sklo a zrcadlo.

Užijte si tajemnou okázalost

Trend Tajuplná džungle Petra Sikory je inspirován pohledy do džungle, tajemné, temné a plné života. Atmosféru panující v džungli se v tomto trendu vytvářejí ozdoby a rostliny zavěšené na přírodních provazech, které mají evokovat představu lián.

Dalším důležitým prvkem tohoto trendu je zlatá a měděná barva doplňků a ozdob, která má v kombinaci se zelenými rostlinami suplovat probleskující sluneční paprsky deroucí se hustým porostem. Zároveň však tyto zlaté odstíny navozují sváteční vánoční atmosféru.

Tajuplná džungle je přehlídkou tajemných kontrastně extravagantních kombinací, přírodního a ušlechtilého materiálu. Tyto aspekty dodávají celku na okázalosti a zdůrazňují jeho sváteční zář.

Barvy a doplňky

Tento trend je kombinací měděno-zlatých odstínů zdůrazněných tmavým podkladem. Celek je poté oživen akcentem růžové a zelené. K tomu se hodí větší solitérní doplňky ve zlatavých barvách. A to převážně z ušlechtilého materiálu, jako jsou například kov, sklo a porcelán.

Dále lze tento trend ozvláštnit také většími kusy dřeva, dřevěnými mísami apod. Kombinace těchto materiálů umocňuje nádech exotičnosti.

29.11.2017 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist