Chystáte garden party? Má být neobyčejná?

Zahradní slavnost, nebo chcete-li garden party, je společenská kratochvíle, kterou si lze dopřávat zejména v teplých ročních obdobích. Zvykově se taková veskrze společenská událost realizuje prostřednictvím nějakého venkovního nábytku, který se vynese před dům a začíná se večeří, případně přípitkem. Někdo se své hosty snaží oslnit grilováním, za což mu patří dík, ale nápadité to mnoho není. Ke zpestření je potřeba více fantazie a také nějakou tu korunu.

115541-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Osvětlení
Zahradní slavnost většinou začíná večer a trvá často dlouho do noci, do tmy a je tedy potřeba okolní prostor nějak osvětlit. Svíčky přirozeně ostudu nikdy neudělají, je jich ovšem potřeba větší množství, což sice vyvolává zajímavý efekt, nicméně, olejové lampy vydávají více světla a jsou zajímavou alternativou. Možná jsou méně nebo více romantické, než svíčky, ale to je skutečně jen o vkusu.
Mimořádného efektu se dá dosáhnout osvětlováním prostoru pomocí ohniště, tedy nikoliv „táboráku“, ale takového, který je vidět na pravé straně článku. Je to zajímavý nápad, možná vzbuzuje ty pravé emoce, možná také vytváří milieu exklusivity, ale rozhodně to není zcela běžná věc.

Zahrady a terasy – insipirativní fotogalerie

Altán
Žádná garden party se neobejde bez zahradního nábytku. Ten může být obyčejný, venkovský, exklusivní nebo jiný, ale rozhodně by měl posloužit k tomu účelu, ke kterému byl určen. Když se ale nad sebe obyčejnějším zahradním sezením vztyčí konstrukce altánu s baldachýnem, je pak takové noční zahradní posezení, nebo tichá večeře událostí možná výjimečnou, možná jen více romantickou, ale v každém případě to bude jiné. K dokonalosti už bude scházet jen nějaký vhodný servírovací stolek tak, aby pro každou nezbytnost nebylo nutné chodit nikam daleko.
Koruna slavnosti
A má-li to stá za to, pak se lze alespoň na chvíli zamyslet nad takovým efektním závěrem či zahájením slavnosti, který může zařídit ohňostroj. Je to ale přirozeně poněkud dražší. Komfortně ošetřený, dálkově a kdykoliv spustitelný ohňostroj se v mnohobarevné přehlídce výbuchů různých tvarů pohybuje kolem 10 000 Kč za minutu. Nicméně, pro menší soukromé oslavy jsou varianty i od 1000 Kč. Stačí si do vyhledávače dát klíčové slovo „ohňostroj“. Nabídka je široká.
Jaroslav Zákolanský
Foto Line Exklusive a archiv firem
18.7.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist