Chybí vám doma zajímavý solitér? Pořiďte si křeslo

Asi vás nepřekvapí, když si někdo koupí sedačku a k ní křesla. Není však žádnou zvláštností, když se rozhodnete pro pořízení pouze jednoho křesla, které umístíte do relaxačního koutku nebo jako zajímavý solitér. Vždyť právě luxusní odpočinek je v současné hektické době pro každého z nás velmi důležitý.

obr.1_dalyan-_-armchair-brabbu-ambience-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: Brabbu

Křesla jsou nepostradatelnými kusy nábytku. Z praktického hlediska je můžeme rozdělit do několika kategorií. Jsou to křesla pevná, otočná nepolohovací, křesla otočná s polohováním zad, se zabudovanou nebo podnožkou samostatnou. Jedná se však zároveň o bytové zařízení, které by mělo být zajímavou ozdobou interiéru.

Nejlepší je dát křeslo do výklenku

Dříve než začnete vybírat křeslo, zapřemýšlejte o tom, kam ho umístíte. Zvažujte nejen to, zda je to místo příjemné, ale také, zda se tam vaše vysněné křeslo vůbec vejde. Zvláště máte-li možnost svůj relaxační koutek umístit někam do rohu či ještě lépe do výklenku s oknem.

Pokud jste se rozhodli křeslo postavit do otevřeného prostoru a využít ho jako designový prvek, dbejte na to, aby nebylo „v cestě“, prostě aby nepřekáželo při průchodu pokojem. A věřte, že jakmile budete muset křeslo neustále někam stěhovat, tak se posezení v něm budete spíše vyhýbat.

Při výběru křesla je samozřejmě důležité zohlednit styl zařízení dané místnosti. Ale nejen to. Praktické je mít blízko něj elektrickou zásuvku, případně dvojzásuvku. Tu využijete nejen pro připojení lampy, ale také počítače, vyhřívací podušky, ale třeba i pro napájení samotného křesla, je-li masážní.

Ušák jedině s bederní opěrkou

Rozhodnete-li se pro křeslo pevné, což znamená, že nemá polohovatelné opěradlo ani výsuvnou podnožku, mělo by být vybaveno zřetelně konstruovanou bederní opěrkou, která svírá se sedací částí tupý úhel. Tím budete mít zaručeno, že vaše páteř bude vypodložená celá a dojde k uvolnění meziobratlových plotének.

Řešením může být také taburet, na který si dáte nohy. Bohužel však často vzniká nerudovský problém, kam s taburetem, když ho zrovna nepoužíváte. Rozhodně je však praktické si pořídit takový typ, který má zespodu plastové kluzáky nebo kolečka. Usnadní vám to také vstávání z křesla, kdy taburet snadno odstrčíte.

Bez područek není pohodlí

Kvalitní odpočinek v křesle, které nemá opěrky na ruce, je téměř nepředstavitelný. Ty by měly být konstruovány tak, abyste si mohli ruce pohodlně opřít v loktech a přitom úplně uvolnit zápěstí.

Potahová látka by neměla být moc tvrdá a nepoddajná, ale ani příliš měkká. Sedací část by se totiž měla mírně přizpůsobit vašim proporcím, ale zároveň by měla být o něco tužší než část pro opření.

12.2.2021 5:36 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist