Chtělo by to nějak jinak obložit aneb Interiérová kouzla s dlažbou

Pořídit si nový obklad nebo položit dlažbu, to je docela velký zásah do bytu. Měl by být proto opravdu promyšlený. Když se vám nelíbí barva, kterou jste nanesli na stěnu, tak to prostě přemalujete. Ale obklad? Ten drží pevně a dlouho.

08a_porcelaingres_royalstone_platinum-white_amb-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Porcelaingres

Nakoukněme proto na trendy a novinky, které se pravidelně představují na veletrhu Cersaie v Bologni, abyste měli představu, kam se vývoj ubírá a co všechno můžete v koupelně, kuchyni a vlastně dnes už kdekoliv v bytě mít. Mějte snad na paměti jen jedno: Barevné obklady byt prozáří a oživí, ale mohou vás omrzet mnohem dřív, než skončí jejich životnost. Ty jemné a neutrální se budou hodit ke všemu celá léta… anebo najděte novou cestu, která ukazuje, že obkládat můžeme i dekorativně, nikoliv jen ode zdi ke zdi. Je to vlastně stejný vývoj jako u tapet.

Keramika s tváří proměnlivého kamene

Dobře víte, že kámen nemusí být vždy kámen a že můžete svoji zálibu v kamenném povrchu naplnit i jinak – lehčeji a nejspíš i levněji.

Novou kolekci Great Metastone přivádí na trh Porcelaingres, značka skupiny Iris Ceramica Group, což je přední výrobce kvalitní porcelánové keramiky. Kolekce se skládá ze čtyř barevných variant: Gray Namur, Black Demer, Silver Mond a White Bree, působí jako kámen a je k dostání v přírodním i leštěném provedení.

Barevná paleta si hraje s chladnými odstíny, prohřívají ji jemné barevné

Nuance tón v tónu. V názvu kolekce je slovo Meta, pocházející z řečtiny, které znamená změnu, transformaci. Upozorňuje na zvláštnost kolekce, na strukturu, která evokuje kámen. Různé povrchy se lehce překrývají jako závoje a vytvářejí novou texturu, u velkoformátových výrobků zatím nepoužitou.

Vzhled kamene a hlavně mramoru nabízí kolekce Royal Stone v pěti tónech – Black Diamond, Inmperial Brown, Palladium Grey, Noble Beige a Platinum White.

Nemusí to být jen klasický či velký formát

U nás možná ne, ale ve světě je pořád a možná i víc oblíbená mozaika. Kolekce, kterou společnost Mosaico+ uvedla do života na veletrhu Cersaie v Bologni, ukazuje, že je možné vykročit nad rámec tradičního konceptu používání a tvoření mozaiky. Nejde už jen o rigidně definovaný geometrický prostor, ale o dekoraci, která výrazně promlouvá do celkového vyznění interiéru.

Poskytuje základ pro pět různých typů dekorace, jeden každý prvek lze použít pěti způsoby. Z jednoduchého povrchu se může stát složité pole, záleží jen na tom, jak budou kladeny jednotlivé kousky, které složené tvoří čtverec 5 x 5 cm. Zajímavá je i možnost barevného tónování nebo volba kontrastního spárování.

18.10.2019 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist