Chodící dům není utopie, ale …

… jeho prototyp se bude muset nejdříve osvědčit v praxi. Mobilní domy, houseboaty a jiné podobné alternativy, se v masovém měřítku neujaly, i když např. v USA jsou celé kolonie obytných přívěsů, nicméně pevný dům s pevnou adresou, je zatím těžko zpochybnitelná či nahraditelná potřeba pro drtivou většinu civilizované populace.

Možná ale vše zvrátí „chodící dům“, který, když už nic jiného, tak dokáže např. sám uniknout před potopou nebo požárem. Stačí zmáčknout knoflík.

N55 a MIT

Chodící dům je dílem dánských umělců ze skupiny N55 a amerických inženýrů massachusettského institutu MIT. S nápadem přišel výtvarník Oivind Slaattto, který se dle svých vlastních slov inspiroval rómskými kočovníky z východoanglického hrabství  Cambridgeshir poblíž města Bourn. Tam měl také dům svou premiéru a poprvé se mohl projít na svých šest hydraulických a počítačem řízených nohách.

Až se dům vrátí zpět do Kodaně, hodlá v něm Oivind Slaatto žít. Nakolik se takové bydlení bude blížit povaze bydlení „limitního“ a nakolik to bude pohodlné bydlení, to nechť ukáže čas. Pohledy do interiéru nabízejí přiložené fotografie.

Red.
Foto N55

6.11.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist