Chodící dům není utopie, ale …

… jeho prototyp se bude muset nejdříve osvědčit v praxi. Mobilní domy, houseboaty a jiné podobné alternativy, se v masovém měřítku neujaly, i když např. v USA jsou celé kolonie obytných přívěsů, nicméně pevný dům s pevnou adresou, je zatím těžko zpochybnitelná či nahraditelná potřeba pro drtivou většinu civilizované populace.

125975-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Možná ale vše zvrátí „chodící dům“, který, když už nic jiného, tak dokáže např. sám uniknout před potopou nebo požárem. Stačí zmáčknout knoflík.

N55 a MIT

Chodící dům je dílem dánských umělců ze skupiny N55 a amerických inženýrů massachusettského institutu MIT. S nápadem přišel výtvarník Oivind Slaattto, který se dle svých vlastních slov inspiroval rómskými kočovníky z východoanglického hrabství  Cambridgeshir poblíž města Bourn. Tam měl také dům svou premiéru a poprvé se mohl projít na svých šest hydraulických a počítačem řízených nohách.

Až se dům vrátí zpět do Kodaně, hodlá v něm Oivind Slaatto žít. Nakolik se takové bydlení bude blížit povaze bydlení „limitního“ a nakolik to bude pohodlné bydlení, to nechť ukáže čas. Pohledy do interiéru nabízejí přiložené fotografie.

Red.
Foto N55

6.11.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist