Chcete vědět, jak se dá tvarovat dřevo? Podívejte se na Grand Design House

REALIZACE Dřevo je materiál, který se používá od pradávna, a to nejen ve stavebnictví, ale i při výrobě nábytku, bytových doplňků, hraček, šperků atd. A možná proto právě dřevo evidentně fascinuje designéra Toma Raffielda, který mu v podstatě zasvětil celý svůj život.

obr.2_077-tom-raffield-grand-designs-house-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Tom Raffield

Věřte, že to není jen tak nějaké povrchní tvrzení. Tom totiž kromě své rodiny nadevše miluje přírodu. Proto také nejraději pracuje s přírodními materiály při navrhování nábytku a svítidel, čímž se poslední dobou zabývá nejčastěji. Dřevo se pro něj při jeho tvorbě stalo alfou a omegou. Považuje ho za dominantní a zároveň tvárný materiál. A ví, o čem mluví, protože není jen obyčejným designérem.

Tom Raffield je i velice manuálně zručný, a proto své návrhy uvádí vlastnoručně do života. Každý kousek z jeho kolekce je originál, který mu doslova „prošel“ rukama. Inspiruje se přitom přírodními sceneriemi a přirozeně elegantními tvary, které v nich nachází.

Od nábytku ke stavbě domu

Zdá se, že čím víc Tom Raffield propadá kouzlu přírody, tím víc ji potřebuje ke svému životu. To si zřejmě uvědomuje nejen on sám, ale i jeho žena Danielle. Jinak by asi těžko souhlasila s tím, že si společně postaví dům v anglickém hrabství Cornwall, které je známé divokou a pustou krajinou. Proto také asi nikoho nepřekvapí, že jedinými sousedy Raffieldových jsou vzrostlé stromy.

Přesto se před několika lety právě zde rozhodli Tom a Danielle zakoupit pozemek o rozloze 6 akrů, na němž byly kromě staré myslivecké chaty pouze samé velké stromy. Nejdříve se pustili do „zabydlování“ zanedbaného objektu a do jeho renovace. Kromě toho si Tom usmyslil, že jako ukázku své šikovnosti a kreativity postaví hned vedle chaty nový dřevěný dům.

Život na samotě u lesa

Není asi nic lepšího než se místo bydlení ve městě, kde je hluk a smog, uchýlit do klidu a užívat si přírodní krásy i během pracovního týdne. Rozhodně je to ideální řešení pro manžele Raffieldovi, kteří si na opuštěném pozemku postavili krásný nový dům z ohýbaného dřeva, které Tom těžil především z vlastních lesů v okolí. A tak mu už nic nezabránilo v tom, aby zdolal jednu ze svých největších životních výzev – navrhnout a postavit bydlení pro sebe a svou rodinu. A že se mu to povedlo na jedničku, o tom se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Nádherný dvoupodlažní dřevěný dům, který je pojmenován Grand Design House, vytváří působivý kontrast ke zděné chatce. Jeho fasáda je vyrobena z ohýbaného dřeva stejně jako zábradlí na balkonech nebo svítidla a nábytek uvnitř domu. V přízemí je kuchyň, jídelní kout a obývací pokoj. Klidová zóna s ložnicemi a koupelnou se nachází v prvním patře.

Text: Ivana Kukalová

18.4.2017 10:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist