Diskuze

2 komentáře

    melkor

    Typový projekt může být levnější, než individuální. Může. Ale nemusí. Nejsou v něm zahrnuty položky jako: osazení domu na pozemek, projekty přípojek, … V závislosti od projektové kanceláře se pak mohou prodražit všechny změny vůči předloze a to až tak, že je opravdu levnější nechat si zpracovat projekt individuální. Navíc 90% typových projhektů je určeno pro rovinatý terén. 95% typových projektů je dělaných podle zásad stavebnictví XIX. století. Pro moderní Nízkoenergetický nebo alespoň energeticky úspornou výstavbu jsou tyto projekty téměř nevhodné.

    Laďa V

    Tyhle články mi připadají k ničemu-je to nic neříkající.Není pravda, že typizovaný projekt je levnější než nově vytvořený.Osobní zkušenost. Navíc tak aspoň má člověk dům dle svých představ, který odpovídá jeho vkusu a ne jen kopii někoho jiného.Rozmístění koupelen apod-vždyť voda a kanalizace je jedna z nejlevnějších položek na stavbě-trubka na vodu pn 20 asi 20Kč/m.A ty odpadové taky nejsou drahé.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist