Chcete si zjednodušit uklízení? Pořiďte si nový vysavač

Přestože koberce z našich domácností v poslední době spíše mizí, o vysavačích to v žádném případě neplatí. Výrobci se totiž promptně přizpůsobují nové situaci a snaží se, aby jejich výrobky neležely v obchodech ladem. Proto přicházejí s novými a novými vylepšeními, jako jsou například víceúčelové hlavice, které si poradí se vším, nejen s různou podlahovou krytinou. Kromě těchto hlavic na tvrdé podlahy či koberce jsou vybaveny nástavci na vysávání záclon a závěsů, počítačové klávesnice nebo sedaček, na nichž pobývají chlupatí domácí mazlíčci. Pokud jste právě v situaci, že se rozhoduje, jaký model si pořídit, máme pro vás tři tipy.

3bez-nazvu5-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: Electrolux

Vítěz ve spotřebitelském testu

Časopis spotřebitelů dTest podrobil vysavače Electrolux důkladnému testování. Každý test doprovází komplexní hodnotící tabulky s naměřenými hodnotami, technickými specifikacemi, vybaveností výrobků a výslednými známkami. Vysavač Electrolux UltraOne se stal v konkurenci dalších 16 sáčkových vysavačů vítězem celého testování.

Předvedl nejlepší výkon při vysávání prachu z koberců i pevných podlah. Časopis dTest ocenil jeho velmi tichý chod. Při vysávání bylo naměřeno méně než 65 dB, což zhruba odpovídá hluku, který vydává klimatizace, zapnutá televize či šum hovoru v restauraci. Pokud patříte k lidem, které ze zvuku vysavače bolí hlava nebo nechcete při úklidu rušit ostatní členy domácnosti, Electrolux UltraOne je trefa do černého.

Filtrace prachu je důležitá součást každého testu vysavačů, a to nejen pro alergiky. Ve speciální zkušební komoře se měří, jak velké množství prachových částeček vysavač lapí a kolik jich vrátí zpět do ovzduší. Vysavač Electrolux zkoušku zvládl bravurně a vysloužil si hodnocení 96 %. Nyní je však na trhu jeho vyšší verze, řada Pure, která získala mezinárodní ocenění iF Design Award 2018.

Na roztoče čistič matrací

Chcete-li vzít jarní úklid opravdu z gruntu a zaměřte se na matrace, potahy, čalounění a pohovky. Ty jsou známým místem bujení roztočů a alergenů a představují jednu z hlavních příčin alergií a dýchacích obtíží. Klasický vysavač, byť s nástavcem na matrace, vysaje povrchový prach, ale nepronikne do hloubky tak, jak je potřeba. Značka Hoover uvedla na trh ruční čistič matrací Ultra Vortex, který pomáhá vysokým sacím výkonem a působením UV lampy tyto alergeny – prach a roztoče stejně jako chlupy od mazlíčků – odstranit a zachovat zdravé prostředí pro vaši rodinu.

Funguje v režimu vysávání, kdy s maximální opatrností odstraní zachycený prach a nečistoty. Další možností je režim rotujícího kartáče, kdy turbokartáč naklepe povrchy, takže vysávání se dostane ještě k hlubším vláknům textilií, nebo režim UV lampy, která je umístěná vespod čističe odstraní až 99,9 % bakterií, alergenů a roztočů a dokonce zamezuje jejich množení. Účinnost záření UV-C lampy proti mikrobiálním buňkám pomůže předcházet dermatitidě, astmatu nebo alergiím.

Lenošení s robotem

Máte-li málo času a luxování vás nebaví, vyzkoušejte robotický vysavač. Nabídka je poměrně široká a není na škodu si pořídit „něco výkonného a inteligentního“. Například Samsung POWERbot VR9300 disponuje funkcí Intelligent Power Control, která automaticky upravuje sací výkon podle typu vysávaného povrchu a zaručuje tak co nejlepší výsledek čištění. Maximální sací výkon na kartáči tak dosahuje až 40 wattů, což je 60násobně víc než u běžných robotických vysavačů. Oceníte to zejména při jeho přechodech z tvrdé podlahy na koberec a naopak.

Vysavač je vybavený senzorem, který prozkoumá všechna zákoutí, takže nedochází neustálému narážení do nábytku a stěn. Díky funkci Visionary MappingTM Plus System si vysavač pomocí vysoce výkonných senzorů a vestavěné digitální kamery zmapuje vaši domácnost a vypočítá optimální trasu.

Příjemnou skutečnosti je, že tento vysavač disponuje aplikací Select & GoTM, kterou si můžete stáhnout do svého chytrého telefonu a prostřednictvím bezdrátové sítě Wi-Fi si můžete vybrat, kterou z místností chcete vysát. Vytvoří totiž mapu vaší domácnosti, ve které můžete sami nastavit místa, která má v každé místnosti vysavač uklidit. Jedním dotykem dokážete vypnout nebo zapnout vysavač a naplánovat si časy vysávání, i když zrovna nejste doma. S funkcí Point Cleaning můžete zase vysavač navést na specifická místa, která chcete vysát. Jednoduše zasvítíte laserovým ukazovátkem, které je součástí dálkového ovladače, až na vzdálenost 1 metr před váš vysavač VR9300, který bude následovat světlo a zároveň vysávat. Dokážete tak efektivně zareagovat například při náhodném rozsypání mouky na dlaždice a vše vrátit do původního stavu během několika sekund.

18.3.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist