Chcete si užít lenošení na zahradě? Přenechte sekání trávy robotické sekačce

Není pochyb o tom, že zahrada je ideálním místem k relaxaci a načerpání nové energie po náročném dni v práci. Díky robotické sekačce se už nemusíte starat o to, jestli je posekáno. Výhodou robotické sekačky je, že seká sama a že ji lze naprogramovat s ohledem na denní režim či aktuální potřeby.

13_husga860-0686-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Husqvarna

Proč si koupit robotickou sekačku?

Důvodů je hned několik. Kromě úspory času je to třeba i úspora peněz, protože náklady na provoz jsou zhruba třetinové oproti spotřebě benzinové sekačky. Další výhodou je tichý provoz, takže se výborně hodí i do hustě osídlených oblastí.

A práce robota se výrazně podepíše i na kvalitě trávníku. Vzhledem k častému sečení a čistému střihu čtyřlistého ostrého nože trávník výrazně zhoustne a zbavuje se plevele. Navíc nemáte žádný odpad, protože robotická sekačka mulčuje. Travní hmota se dostává do trávníku ve velmi malých dávkách, ekologicky se rozloží a působí jako hnojivo.

Jak to vlastně funguje?

Robotická sekačka především poseče celou zahradu sama. Na začátku ji samozřejmě musíte nastavit, ale pak už pracuje jen v časech a ve dnech, které jí přikážete. Sama rozpozná, kdy jí dochází energie a sama se dojede nabít do nabíjecí stanice. Když je zase v kondici, sama si vyjede a začne znovu pracovat. Seká jen na těch místech, které jste vymezili při její instalaci.

Stačí na všechno sama

Zdá se vám divné, že tento stroj všechno zvládá bez lidské pomoci? Je to dáno několika chytrými senzory, které ještě zefektivňují jeho práci. Dešťový senzor pošle sekačku, aby se schovala před lijákem do nabíjecí stanice. Déšť jako takový jí nevadí, jen v něm nepracuje.

Travní senzor vyhodnocuje, jaký způsob sekání zvolit. Většinou jde o náhodný pohyb, spirálovitý pohyb volí sekačka, pokud vyhodnotí, že je vyšší tráva.

Dále má senzor proti nárazu a zvednutí – když robot narazí do překážky, otočí se a jede jinam. Při zvednutí se nůž nejpozději do 2 sekund zcela zastaví. A nechybí ani senzor detekující obvodový vodič.

Poseká celou zahradu?

Většina robotických sekaček zvládne posekat plochu velkou až 1000 až 2000 metrů čtverečních. Na jedno nabití vydrží pracovat až čtyři hodiny a dokáží pracovat ve čtyřech zónách, na které rozdělíte i členitou zahradu.

Moderní robotické sekačky lze ovládat pomocí chytrého telefonu či tabletu a speciálních aplikace. Chytrým zařízením můžete vzdáleně měnit a kontrolovat vyžínací plán, sledovat momentální polohu sekačky nebo aktuální údaje o postupu práce. Robot má přístup k internetu pomocí datového připojení.

Instalaci svěřte raději odborníkům

Bez předchozích zkušeností byste se do instalace sekačky raději neměli pouštět. Zbytečně se totiž vystavujete riziku, že díky neodborné instalaci nebude něco fungovat. Proto je lepší ji svěřit do rukou profesionálů. Technici udělají rekognoskaci vaší zahrady a následně provedou podle velikosti a členitosti pozemku profesionální instalaci a nastaví robota. Zároveň vás seznámí se vším, co je třeba vědět o jeho fungování.

 

6.6.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist