Chcete opravdu „trendový nábytek“ ? Máte doma „dlouhou židli“?

Jaký vlastně je ten „trendy“ nábytek? Co se nosí a jak to vypadá? Podobné otázky jsou pochopitelné, ale měly by vypadat jinak. Dnes je „trendy“ ptát se, co že nábytek umí. A měl by umět v prvé řadě člověka zrelaxovat a dát mu možnost efektivního odpočinku. Možná, že za chvíli se bude mluvit o „bio“ nábytku, který nahradí domácího lékaře. O tom ale až jindy.

124502-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Míra stresové zátěže přesahuje jakou si myslitelnou hranici, která se ale stejně tak neustále posouvá v součinnosti s tím, jak se lidé učí zmíněné situace zvládat. Pokud bychom si lidově řečeno někoho vypůjčili z doby před deseti lety a postavili jej do dnešního světa, asi by rychle vyhledal pomoc lékaře.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Platí to zejména v dynamicky se rozvíjejících oblastech lidského konání, kam rozhodně patří informační technologie, s tím související média a v důsledku pak komerční tlak realizovaný za pomocí stále sofistikovanějšího vlamování se do mentálního soukromí člověka. Technologie a nástroje na zvyšování pracovního výkonu musí být tedy logicky vyvažovány zájmem příslušných odborníků o jakou si druhou stranu barikády, tedy nejen o ergonomii práce, ale také o kvalitu, dostupnost a efektivitu odpočinku. Společně s proekologickými kritérii se toto stává vítaným standardem, který by měl mít na mysli i zákazník a zájemce o skutečně moderní bytové vybavení. Jinými slovy: odpočívejte jak jen to jde.

Velká fotogalerie stylového nábytku

Tradice  
Ani dějiny bydlení a zařizovacích předmětů se nechovají jinak, než jakékoliv jiné dějiny a pohybují se tedy v jakých si spirálách. Občas se tedy vynoří něco, co už tu bylo. Věčným evergreenem, který právě v dnešní době nachází znovu své uplatnění napříč tou nejširší zákaznickou obcí, je „dlouhá židle“ tedy „chaise longue“, jinak řečeno: variace na tradiční římské lehátko.

Velká inspirativní fotogalerie židlí

Člověk na takovém kusu nábytku ani nesedí, přičemž sezení je svého druhu fyzická aktivita, ale ani neleží, protože v leže je tělo přirozeně tendenční k usínání. Chaise longue zažívá jednoduše svůj další ani tak velký, jako jednouše velmi pochopitelná návrat, který se podle všeho opravdu vydařil. Polosed pololeh dovoluje jak příjemní „klimbání“, tak i soustředění např. na četbu, sledování filmu či rozhovoru. V polosedu se dá příjemně popíjet cokoliv chcete a dá se i jíst, stejně jako příjemně usnout. Příjemný pobyt v dlouhé židli.

Jaroslav Zákolanský
Foto archiv redakce
22.8.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist