Chcete ochránit svůj domov před mouchami a komáry? Dejte si do oken sítě proti hmyzu!

Bojíte se v létě větrat, protože nechcete, aby vám domů nalétal otravný hmyz? Máme pro vás řešení. Pořiďte si do oken i dveří sítě. Moderní sítě suplují dveře a mají pohodlnou instalaci i ovládání v mnoha provedeních. A dokonce existují i síťoviny, které výrazně omezí průnik alergenů do bytu.

14predokenni_roleta_classic_miniplise_protihmyzova_sit_2_foto_zdroj_minirol-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Minirol

Sítě do oken či dveří už dávno nejsou umístěny v chatrných dřevěných rámech, které na vás každou chvíli vypadnou. U některých typů se ani nemusíte bát, že vznikne mezi dveřními futry nepříjemná bariéra v podobě dalšího prahu. Díky modernímu zpracování získáte účinnou a zároveň pohodlnou zbraň proti létajícímu hmyzu.

Rolovací sítě nezúží dveřní prostor

Hlavní nevýhodou posuvných a rolovacích sítí je spodní vodicí lišta, která zajišťuje jejich pohyb a která zároveň vadí při průchodu dveřmi vedoucími například na balkon, terasu či do zimní zahrady. Rolovací sítě jsou o něco praktičtější, protože se sice pohybují ve vodicích lištách, ale navíjejí se do krycího boxu, takže na rozdíl od sítí posuvných nezabírají prostor vedle dveří. Navíjecí hřídel s pružinou je navíc vybavena brzdou, která zajišťuje plynulý pohyb sítě a snadnou manipulaci, při které se vůbec nemusíte bát nežádoucího zadrhávání.

Při stažení se rolovací síť jednoduše zaaretuje přichycením koncové lišty vybavené těsnicími kartáčky, které zaručí, že dovnitř nepronikne ani ten nejmenší hmyz. Pro vytažení přitom stačí jedním stisknutím lištu odaretovat a síť zase automaticky vyjede nahoru.

K manipulaci s rolovací sítí se standardně využívají madla a praktické šňůry, takže jejich ovládání zvládne téměř každý. A to se týká i opravdu velkých nebo vysokých oken.

Plisované sítě zachovají bezbariérovost

Plisované sítě proti hmyzu se skládají do speciálního harmonikového systému, takže jsou ideální volbou například pro HS portály, posuvné dveře a jiné průchody, u kterých je vyžadována bezbariérovost a jednoduchá manipulace. Jsou vedeny pomocí nízkého spodního profilu, který snadno překonají starší lidé, malé děti i lidé s handicapem.

Protipylová síťovina uleví alergikům

Dá se říci, že pyly jsou pro alergiky noční můrou. Naštěstí mezi novinkami najdete také speciální sítě vyrobené z certifikované protipylové síťoviny. Díky speciální membráně z nanovlákna dokáže tato síťovina zabránit průniku částic až do velikosti 0,1 mikrometru. Ochrání tedy váš domov nejen před hmyzem, ale i pylem.

Zajímavé je, že přestože síť zachytí všechny škodlivé částice, nijak nebrání proudění vzduchu ani pronikání světelných paprsků do interiéru. Vyrábějí se z ní dveřní i okenní sítě proti hmyzu, a to jak v pevném, tak i v posuvném provedení.

Navíc nemusíte mít vůbec strach ani z její údržby. Ta je stejně jednoduchá jako u běžné síťoviny a stačí ji pouze občas otřít mýdlovým roztokem a vlažnou vodou.

Praktickou vychytávkou je síť a předokenní roleta v jednom

Pokud hledáte účinné předokenní zastínění a současně protihmyzovou okenní síť, existuje velmi elegantní řešení: 2 v 1. Rolovací sítě proti hmyzu totiž lze integrovat spolu s roletami do jediného krycího boxu, což značně zjednoduší starosti s jejich instalací.

Síť se navíjí na samostatnou hřídel, díky čemuž s ní lze pohybovat nezávisle na roletě a každý se tak může rozhodnout, který prvek nechá v danou chvíli zatažený, či naopak vytažený.

Díky nejmodernějšímu řešení, kdy je hřídel umístěná společně se síťovinou, navíc odpadá původní nevýhoda tohoto řešení, kterou byly příliš velké krycí boxy. Při stejné výšce můžete okna tak můžete mít mnohem menší krycí box, takže bez problémů sladíte stínicí systém s fasádou domu. A od hmyzu i horka v domě tak budete mít díky této praktické vychytávce navždycky pokoj.

17.8.2017 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist