Chcete obývací pokoj spojit s kuchyní?

Spojení prostoru obývacího pokoje a kuchyně je zajímavé řešení, kterým dojde i v malometrážních bytech k vytvoření relativně velkorysého prostoru. Zároveň vyvstává jeden problém: jak tyto dvě místnosti plynule na sebe navázat?

Přechod mezi obývacím pokojem a kuchyní se dá vyřešit různými způsoby a v podstatě každý je správný. Za všechny je možné uvést jeden, který je velmi jednoduchý, elegantní a efektní. Hlavní roli přitom hraje „ostrůvek“.

Propojení dvou malých místností vytvoří jednu místnost velkou. Malý obývací pokoj o velikosti cca 18 m2 a ještě menší kuchyň s celkovou plochou např. 15 m2 jsou samy o osobě poměrně těsné, ale jejich spojení vznikne otevřený prostor 33 m2 ! A to už je relativně komfortní místnost, kam se dá přivést i větší návštěva a kde se mohou bavit a žít čtyři lidé bez pocitu, že je něco v nepořádku asi jako nepříjemně těsné šaty.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Stačí tedy navázat tyto dvě místnosti tak, aby přechod mezi nimi byl plynulý. Zkuste se držet těchto několika základních pravidel:

1. orientujete kuchyň tak, aby bylo možné při vytváření některých činností být čelem a tváří směrem k obývacímu pokoji. Je dobré, když ten, který připravuje pokrmy, otevírá láhev vína atd. byl v kontaktu s ostatními a ne v izolaci.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

2.podmínku o orientaci směrem do místnosti dobře splňuje ostrůvek, který vytvoří plynulý přechod mezi kuchyní a obývacím pokojem. Přechod bude ještě plynulejší, pokud bude ostrůvek z jedné strany používán jako bar nebo jídelní či servírovací plocha. Takové řešení je velmi efektní a komfortní.

3. nezapomeňte, že spojením obou místností budou páry, pachy, vůně, mastné páry atd. zaplňovat také obývací pokoj. Proti tomu se dá bránit použitím silné „ostrůvkové“ digestoře určené právě pro tyto případy. Takové digestoře jsou běžně v nabídce a není problém tuto „specialitu“ sehnat.

František Nývlt
Foto Sedlák interiéry

28.3.2008 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist