Chcete mít domov jako z pohádky? Rozsviťte si ho pomocí „ledek“

Kam se podíváte, všude svítí vánoční dekorace. Proč už to najednou není žádný problém? Mohou zato diody LED.

5west31072959318_ec299a8cf8_o-1100x618.jpg Celá galerie 27 Zdroj: Westwing

Proměny vánočního osvětlení

Dekorace s diodami LED znamenají ve vánoční výzdobě důležitý posun. Už dávno nejde jen o řetězy na stromek a blikající kreace v oknech připomínající cirkusové představení. V současné době není žádný problém, aby vánoční osvětlení bylo decentní a vkusným způsobem přispělo k útulné atmosféře. Dokonce už nemusíte plánovat výzdobu podle toho, kde máte umístěné elektrické zásuvky. K dostání jsou i varianty řetězů na baterie, které můžete použít použití takřka kdekoli.

Další výhody

Praktická jsou světýlka a dekorace s časovačem – stačí sepnout tlačítko a rozsvítí se každý den vždy ve stejnou dobu a přibližně po 6 hodinách zase zhasnou. Nemusíte je tedy neustále rozsvěcet a pak zas zhasínat. Jejich životnost se počítá na stovky hodin.

Dokážou nahradit svíčku. Existují například lucerny, které se rozsvítí a dokonale imitují mihotající se světýlko svíčky.

Některé světelné řetězy jsou tvořené slabým drátkem s desítkami či stovkami svíticích bodů. Dají se tudíž bez problémů tvarovat a můžete je omotat, kde je to potřeba, třeba kolem zábradlí nebo vánočního věnce.

Hity letošních Vánoc

Pokud vás zajímá, co podle obchodníků letos nejvíc frčí, tak jsou to především řetězy se svíticími koulemi, dřevěnými domečky, hvězdičkami (ne jen klasické svíticí body).

Potom jsou oblíbené vánoční figurky s možností rozsvícení, kdy světlo prosvítá průřezy a imituje svíčku. Ale na odbyt jsou i jednoduché dekorace na postavení vyrobené z drátku a omotané jemným svíticím řetězem, které zobrazují klasické vánoční symboly, jako jsou hvězda, stromek či sob). A v českých domácnostech letos zřejmě nebudou chybět ani svíticí hvězdy a koule zavěšené v okně nebo u stropu.

Tip Living.cz: Zajímavé uplatnění má třeba i jednoduchý svíticí drátek, který můžete smotat do zavařovací lahve, lucerny či obyčejné skleničky. To celé pak stačí doplnit větvičkou, šiškami, stuhou a rázem máte jednoduchou a přitom krásnou vánoční dekoraci.

9.12.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist