Chcete DESIGNOVÝ nábytek?

Designový nábytek je většinou zákaznické obce vnímán jako něco výjimečného, drahého a vlastně nepotřebného či rovnou manýristického. Často se také onen přívlastek „designový“ chápe jako synonymum slova „hezký“ a skutečnost, že je něco tzv. designového, je prokazována jednak tedy nestandardním vzhledem, případně tím, že je to „crazy“ ale hlavně prostřednictvím vysoké ceny. Obchodníci toho rádi využívají.

132539-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Design je přece ale v prvé řadě o uživatelském komfortu, pohodlí a s tím pak logicky souvisí i ona „hezkost“ jako nadhodnota či výsledek dokonalého fungování.

Designové bydlení: inspirativní fotogalerie

Jak „design“ vybírat?

V prvé řadě je potřeba si uvědomit, že ona „designovost“ není jen záležitostí vzhledu, tedy např. vzhledu sedačky, která, pokud je tzv. „normální“, pak stojí 10 000 korun a pokud ji někdo natře na červeno a přidá černé tečky v tom smyslu, že teď je sedačka vlastně veselou beruškou, tak už je cena dvojnásobná. Designový nábytek a nebo obecně veškeré takové zařizovací předměty, by měly být v prvé řadě uživatelsky komfortní.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

Jinými slovy: když např. opět sedací souprava vypadá dobře, je třeba elegantní a vyvolává v okukujícím zákazníkovi příjemné pocity, tak to ještě nestačí. Je dobré si do ní sednout a přijít na to, zdali dokáže pohodlně nést zákazníkovo tělo, které si bude chtít odpočinout a bude si to také chtít užít. Teprve když náš gauč skvěle funguje, je příjemný, dobře se v něm sedí, není problém si na něj lehnout a číst si, stejně jako umožňuje víceméně vzpřímené sezení vhodné např. k popíjení kávy, tak pak rozhodně stojí za to.

Několik poznámek

-designový nábytek musí nejen dobře vypadat, ale také dobře fungovat a poskytovat vysoký uživatelský standard.
-design je tedy také o kvalitě použitých materiálů.
-takový nábytek je potřeba si vyzkoušet, nákup z katalogů je asi opravdu jen pro ty, kteří nemusí korunu, desetikorunu, ale ani tisícovky obracet v ruce.
-každý takový nábytek má svého autora, prodejce by jej měl znát.

Velká fotogalerie stylového nábytku

Jaroslav Zákolanský
Foto archiv
29.6.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist