Chcete být stále fit? Pořiďte si vlastní wellness!

Mít domácí wellnes se rovná nejpohodlnější formě tohoto typu relaxace. Nemusíte nikam cestovat ani se přizpůsobovat otevírací době. A nešetřit na vlastním zdraví se přece vždycky vyplatí, nemyslíte?

obr.10_glamur_parni_kabina_4-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: Glamur s. r. o.

Wellness může mít různé podoby i pojetí. Jedná se vlastně o různé procedury, které vedou k regeneraci celého organismu. Je to vlastně životní styl, a proto není na škodu, si pro něj vytvořit podmínky přímo doma.

Wellnes může být na terase nebo v koupelně

Pokud byste si však chtěli vybudovat „skutečné“ kompletní wellness centrum, je třeba si na to připravit plnou peněženku a vyčlenit k tomu část domu. Tu musíte vybavit technologiemi, které dokonale zajistí dostatečné „rozmazlování“ a „hýčkání“ vás, rodiny i přátel.

Wellnes může stát součástí koupelny, samostatnou místností, nebo ho dokonce můžete umístit do zimní zahrady, příp. k tomu vhodné terasy. Využijete-li možností různých skleněných posuvných stěn, jako jsou například HS portály, můžete být i v chladnějším počasí v teple, zatímco v létě jen „roztáhnete“ dveře a jste hned přímo na zahradě.

Vychutnejte si odpočinek

Důležité je samozřejmě technické a materiálové vybavení, ale nesmí chybět ani příjemná atmosféra, kterou vám pomohu vykouzlit různé detaily a drobnosti. Pokud máte bazén na zahradě, postačí umístit do interiéru třeba vířivku. Při troše skromnosti ji však může nahradit prostornější vana.

Nezbytnými součástmi jsou pak i sprcha, umyvadlo a WC. Nemělo by chybět ani relaxační lehátko nebo alespoň sedátko. Prostě, i když nedisponujete zrovna rozměry královského paláce, nemusíte si zoufat. Moderní vymoženosti v této oblasti vám umožní, abyste se cítili báječně i po pobytu ve „skoro“ běžné koupelně.

Speciální vychytávky

Že vám přinesou potřebnou úlevu hydromasážní vany nebo sprchové boxy není už žádným tajemstvím. U nich to však teprve začíná.

Energií vás nabije také chromoterapie neboli léčba světlem. Jedná se probarvení vody zdrojem barevného světla. To totiž pomocí barev pozitivně ovlivňuje prostřednictvím zraku ostatní funkce vašeho organismu.

Pouhým jedním stiskem můžete regulovat napouštění i vypouštění vany, hru světel a dokonce hudbu, která se line díky smartphonu nebo tabletu přímo z reproduktoru umístěného pod panelem vany.

18.2.2020 10:20 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist