Chcete, aby váš interiér vypadal prostorněji? Víme, jak na to!

Asi většina z nás si občas povzdechne nad nedostatkem prostoru. Někomu chybí úložné prostory, jiný se zase nemůže ani hnout v miniaturní koupelně. Pokud vám chybějící centimetry vašeho bydlení nedají spát, věřte, že existuje několik užitečných triků, které vám pomohou váš byt či dům opticky i reálně zvětšit.

111747-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Pro větší prostor nemusíte hned bourat příčky
Při zásadnějších rekonstrukcích je možné dohnat chybějící centimetry změnou dispozic bytu nebo domu. Pokud se ovšem nechcete pouštět do výraznějších úprav a nebo je váš interiér natolik malý, že by mu ani stavební úpravy stejně příliš nepomohly, pak máte další možnost. Tou jsou menší změny v užitých barvách, dekoracích i nábytku, díky nimž může své bydlení snadno pozvednout, rozjasnit i opticky zvětšit.

Velikost nábytku dělá své
Jedním z důvodů, proč může vaše bydlení působit menší, než ve skutečnosti je, může být špatně zvolený nábytek. Pokud jste se například přestěhovali z většího bytu a uchovali si původní nábytek, je možné, že jeho rozměry nevyhovují vašim současným podmínkám. Jednoduše – čím rozměrnější je nábytek v malém interiéru, tím spíše působí samotný interiér neprostorně a stísněně. To samé platí v případě, že je v prostoru příliš mnoho nábytku. Obzvláště u malých bytů tedy platí zásada, že méně je více.

Centimetry interiéru přidají také barvy a doplňky
Při optickém zvětšování prostoru můžete kouzlit s barvami. Samozřejmě platí pravidlo, že světlé odstíny barev jsou v malém prostoru více než žádané, jelikož jej prosvětlí a provzdušní. Další výhodou je, že lépe odráží denní světlo a interiér tak opět zvětšují. Pozorně volte také vzory. Do menších prostor jsou například vhodné svislé pruhy. A čemu byste se naopak měli vyhnout? Kromě nevhodných rozměrů nábytku a tmavých barev raději zapomeňte také například na velké obrazové rámy či na masivní lustry.

Interiérové dveře – inspirativní fotogalerie

 

Šest zásad, které vám pomohou váš domov zvětšit
1) Vpusťte dovnitř co nejvíce denního světla
2) Využijte oblíbený designérsky trik a v malém prostoru zužitkujte zrcadla
3) Udržujte v interiéru dokonalý řád bez zbytečného chaosu
4) Volte spíše menší rozměry nábytku
5) Světlé barvy na stěnách i dekoracích vám pomohou interiér rozjasnit
6) Pokud je to možné, využijte v bytě skleněné výplně interiérových dveří

Čtěte také:

Domácí pracovna podle Feng Shui

Pořiďte si trendy letní povlečení

6 super tipů pro vaši sprchu

Klára Beščecová
Foto: Homedit.com, Efficient.ws, Lyring.com

25.8.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist