Chatu proměnili v pohodlný dům pro dva

Jsou lidé, kteří k pěknému a spokojenému bydlení nepotřebují honosnou rozhlehlou vilu. O tom, že jim bohatě stačí malý domek, svědčí stavba nedaleko Prahy.

2pohled-z-jihovychodu-s-vnejsim-schodistemhfjs3rmw1554061613-1440x965-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: Petra Hajská

Majitelé jsou milovníky zahrady

Dům pro dva z dílny pražské architektky Kristiny Ullmannové se nachází v krásné vzrostlé zahradě na jižním svahu v obci Čtyřkoly, v denní dojezdové vzdálenosti od Prahy. V zahradě byla původně chata.

Nový objekt je umístěný na jejím místě tak, aby zahrada byla stavbou co nejméně poničena. Dům poskytuje ideální prostor pro dvojici, která ráda pečuje o zahradu.

Majitelé navíc žijí společenským životem a rádi se scházejí se sousedy na kus řeči. Proto bylo jejich přáním, aby vzniklo příjemné prostředí, kde by se všem líbilo.

Místo obrazu mají okno

Vnitřní obytný prostor je propojený prostřednictvím celoprosklené stěny s prostornou částečně zakrytou terasou, která je orientovaná na jih. Při pohledu zevnitř toto okno rámuje jako obraz pohled na protější zalesněný svah.

Dům má vstup z jihu i severu tak, aby bylo možné vycházet do obou částí zahrady. Terasa na severní straně domu slouží posezení ve stínu za horkých dnů. Výhodou je, že nízká stavba necloní výhledům z horní části zahrady.

Z obýváku přímo na terasu

V severní části domu jsou místnosti pečlivě a úsporně uspořádány. Společenskou část tvoří otevřený prostor, který majitelům umožňuje společně trávit veškerý čas. Komfort bydlení zvyšuje za příjemných, slunečných dní přímý vchod na prostornou terasu, kde nechybí pohodlný venkovní nábytek a truhlíky s květinami.

1.10.2019 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist