Charakter bytu tvoří materiály a vzory

Vraťme se ještě na chvíli do dubna, měsíce, kdy se konal milánský veletrh, a projděme si některé kolekce, které jsou teď dotvořené, doplněné a zpracované do zákaznických katalogů. Jaké převládají materiály a vzory na čalounění, přehozech, a polštářích?

23_flou_softbenchsofa_massimocastagna-1100x618.jpg Celá galerie 24 Zdroj: Flou

Jistě, na veletrhu jsme viděli plno různých barev a odstínů, hodně růžových tónů, ale jak se přiblížil podzim, nějak se vše zklidnilo, růžové je pomálu a mění se spíš ve skořici. Nám teď ale půjde víc o použité materiály. Jaké jsou?

Struktura i jemnost sametu

Máte opravdu na výběr. Hodně sedacích souprav, křesel a čalouněných židlí je oblečeno do materiálů, které skutečně připomínají módu, zejména pánské oblekovky, ale najdou se i další materiály, které známe z módy či z jiného použití v bytě. Povrch potahu může mít jemné nopky připomínat tvíd nebo vzor „rybí kost“.

Od struktury, tj. materiálu, který je na dotek plastický, dojdeme k hlaďoučkému sametu nebo vzhledu, který připomíná semiš. Trochu překvapivě některé pohovky a křesla vypadají, jako bychom je pošili dyftýnem nebo poněkud huňatější dekou. Občas se jako protipól objeví lehce metalický lesk na hladkém materiálu, kde není po vlasu či chloupku ani stopy.

Pořád s námi je geometrie

K jednobarevným materiálům (často barveným a tkaným tak, aby jednolitou jednobarevnost netvořily) se přidružují vzory a přidává se jich klidně hned víc – jiný na polštářích či čalounění, jiný na kobercích. Přímo u polštářů se kombinuje jednobarevná plocha s dvěma i třemi různými vzory. Musí ale spolu souznít, ne se prát. A také, což je dost důležité, musí být velmi citlivě sladěné barevně. Nejsnadnější je kombinovat režnou, béžové, pískové a hnědé tóny, prostě barvy země.

K oživení vám pomůžou již zmíněné struktury, nemusíte se držet jen jedné. Objevují se teď krásné kombinace vínových a růžových odstínů, ale tam už je dobré mít velkou zkušenost nebo někoho, kdo poradí. Nic nezkazíte, když vsadíte na šedou, bílou a modré tóny nebo když k neutrálům přidáte jemnější zelenou. A jak je to s tvary, které se halí do všech těch barev a struktur? Podívejte se!

8.10.2018 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist