Na cestách seberte inspiraci a doma ji pak využijte. Prodloužíte si léto

Co dělá léto? Samozřejmě dovolená, slunce, voda, vzduch. A potom hned vzpomínky z cest a suvenýry. A nezapomínejme na inspiraci: Jak se nám líbilo prostření v té hospůdce či sklo tam, kde jsme chodili na kávu a také ta košatina na pláži… Něco možná můžeme mít i doma?

15_press_3-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Deambulons

Nejsme to jenom my, kdo vychází ze vzpomínek, když si zařizuje, mění nebo doplňuje byt. Také designéři, kteří pro nás chystají různá užitečná i nezbytná lákadla, žijí na této planetě. Působí na ně, prožívají různé situace, mají vzpomínky. A přetavují je do svojí práce. Někdy bychom se divili, na základě čeho vznikl některý výrobek. A když nevíme, můžeme si příběh sami vymyslet.

Maličkosti

Obvykle z dovolené – už kvůli místu, nevozíme nic velkého. A pokud rovnou nic, protože bychom to cestou rozbili, pomačkali nebo ztratili, můžeme si najít tu správnou drobnost po návratu domů. Misku na pár kamínků a mušliček (ano, je zakázané je sbírat, ale kdo odolá), dekorační předmět, připomínající něco, co žije v moři, porcelán, na němž defiluje mořský svět.

Přeměny

Můžeme se ale také rovnou vrhnout na byt, a zkusit ho dobarvit tak, jak jsme to viděli „tam venku“. Připravte se na to, že u nás ty barvy působí nějak jinak než pod zářivým sluncem, a nesnažte se vytvořit na své pidizahrádce pravé řecké zákoutí, to opravdu nevypadá na sídlišti s řadovou zástavbou dobře. Ale probarvit střízlivou chodbu či kuchyň, přidat nějakou barevnou židli, vyměnit textilní doplňky, to je dobré, a prodlouží vám to pocit léta i jeho náladu.

Na zahradě

Proč celý rok čekat na to, až se usadíte v košatině na pláži nebo rovnou uložíte do pěkně zastíněného lehátka. Máte-li zahradu, ale také terasu, můžete si příjemné chvíle lenošení venku dopřát mnohem delší čas. Můžete se i trochu odvázat a přidat pro atmosféru něco „crazy“. A sezení, které vám připomene léto a pláž, můžete mít nakonec i v bytě…

19.7.2017 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist