Červená, černá a bílá – nesmrtelná kombinace

Bez nadsázky můžeme tyto barvy a jejich barevné kombinace považovat za nesmrtelné. Jsou totiž jednou ze stále populárních kombinací. Čím promyšlenější bude váš koncept v obsazování hlavních rolí těchto tří barev ve vašem interiéru, tím spokojenější budete posléze s jeho výsledkem. Zkoušejte, navrhujte a experimentujte.

122869-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: archiv redakce

Každý z nás vnímá barvy odlišně, navíc každá z barev má svou symboliku a význam. Z tohoto důvodu je výběr barev pro naši domácnost, která je zároveň i naším útočištěm, velmi důležitý. Vnímání barev se u lidí proměňuje podle nálady, citů i věku. Někdo nesnese fialovou, jiný temně zelenou, v bílé barvě se může cítit ztracen. Ale v průběhu života se jeho vztah k barvám může velmi razantně změnit.

Pokud se nebudete bát změny, jestliže pochopíte, že barvy k životu zkrátka patří a oživují jej, může se vám právě díky kombinaci červené, černé a bílé podařit bydlení atraktivní, s naprosto jinou náladou, než mělo vaše bydlení původní. Správnou volbou odstínů těchto barev můžete potlačit nedostatky jednotlivých místností a naopak vyzdvihnout jejich přednosti. Kombinujte vždy nanejvýš tři barvy (maximálně čtyři), přičemž jedna z nich se může objevit ve více odstínech.

Živé a žhavé barvy, nevšední vzhled dekoračních látek anebo potahů, střídání lesklého a matného povrchu a přitom nadčasová střídmost, to vše v sobě obsahuje tato nesmrtelná barevná trojkombinace. I malou místnost, jakou je například koupelna tak mohou proměnit v místnost doslova exkluzivní.

Když se krásný nábytek spojí s dobrým nápadem, může se stát kterýkoli z pokojů v domě opravdovým skvostem a ozdobou domu.

Nenechte se zaskočit smělostí červené barvy, vždyť použít ji můžete pouze na doplňcích, menších plochách s výrazem na ni kladeným pouze jako na solitér v pokoji. Červená váza neobvyklého tvaru stojící v rohu místnosti a stejná ale menší uprostřed konferenčního stolku naprosto postačí.

Někdy není na škodu přizvat k odborné radě bytového designéra. Musíte totiž myslet na to, že pokud ve svém bytě či domě žijete již několik let, třeba i desítky let, nebudete schopni na svůj byt pohlédnout objektivně. Někdo nezaujatý, cizí anebo navíc ještě odborník, ten to dokáže s přehledem. A pokud navíc nemáte zrovna cit pro barvy, vlastně ani nevíte, která barva je ta vaše oblíbená a mezi jakými barvami se cítíte dobře, přizvat odborníka bude nejspíše nutností.

A jedna dobrá rada na závěr:  Pokud zařízení a dekorace teprve vybíráte, noste s sebou stále vzorky barev, které chcete v interiéru mít, porovnávejte je s nábytkem v prodejnách, textiliemi, doplňky. Jen tak dosáhnete dokonalého souladu v barevné kombinaci.

Pro další barevnou inspiraci v interiéru nahlédněte do našeho článku:  Barvy do ložnice – vybírejte s námi.

Fotogalerie: Bílá v interiéru

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: messagenote.com, interiorphotography.us, inspirationalbum.com, xdesktopwallpapers.com, interiorresult.com, housingtouri.com, about-interior-design.net

2.8.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist