Černobílá kouzla v interiéru

Kombinace černé a bílé barvy je, zdá se, nesmrtelná. Navzdory módním trendům jí každoročně podléhají jak módní návrháři, tak designéři interiérů. Zřejmě je to kvůli působivému kontrastu, dokonalé eleganci a neodolatelnému šarmu, který dodá každému prostoru. A kam se hodí? Doslova kamkoliv. Podívejte se.

5pixersstripes-_-vinyl-wall-mural-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: Pixers

Do předsíně

Jak vyladit černobílou předsíň, aby nebyla příliš ponurá? A jde to vůbec, když tam není ani okno? Odpověď je kladná. Jen je potřeba, abyste černou šetřili, zatímco bílá bude převažovat. K efektnímu dojmu postačí třeba jen černobílá dlažba nebo zrcadlo v černém rámu na bílé zdi. Zachováte tak v místnosti potřebnou vzdušnost a zároveň bez potíží docílíte potřebného kontrastu.

Do kuchyně

Černobílé kuchyně jsou v poslední době velmi v módě. Kupodivu se tady dostává ke slovu hlavně černá, bílé zůstávají jen stěny, doplňky, případně horní skříňky.

Pravděpodobně je to ovlivněno tím, že architekti upřednostňují otevřený prostor, kdy je kuchyň propojená s jídelnou a obývákem. V tak velké místnosti s několika okny nehrozí, že to s černou přeženete a kuchyň bude moc ponurá. Navíc se černobílá kuchyň snadněji sladí se zbytkem prostoru, zvlášť když si potrpíte na skandinávský styl nebo minimalismus.

Do obýváku

Jak už jsme se zmínili výše, obývák bývá často součástí kuchyně a černobílá kombinace jim vzájemně sluší. Prostor působí atraktivně a přitom si můžete pohrát s kontrastem tak, že v jedné části bude převažovat bílá a v druhé zase černá. I tady můžete podobně jako v předsíni celek „odpíchnout“ pomocí černobílé podlahy, ať již dlažby, nebo jen koberce. A bílá sedačka s černým nábytkem vypadá prostě neodolatelně.

Do ložnice

Možná patříte mezi příznivce ložnic v pastelových barvách. Obecně se to tak doporučuje a je to určitě šťastné řešení. Ale ani v ložnici se nemusíte černobílé kombinace zříkat. Vyplatí se vsadit třeba na textilie, jako jsou závěsy a povlečení. Pokud se v tom nebudete cítit dobře, snadno a bez velkých investic je nahradíte něčím světlejším a jemnějším.

Do dětského pokoje

Myslíte si, že dětský pokoj by měl být především veselý? A že tento požadavek černobílá kombinace nesplňuje? Asi budete překvapení, ale například u pokojíčků ve skandinávském stylu je to naprosto běžné řešení a děti v nich rozhodně nestrádají. Když na to jdete s citem a s černou to nepřeháníte, můžete přidat podle vkusu dítěte dekorace v kterékoli barvě a výhodou bude, že se tam vždycky budou hodit. A když dítě omrzí, snadno je vyměníte za jiné a v jiném odstínu.

Do koupelny

Také moderní koupelny už nejsou jen střízlivě bílo-béžové. Designéři do nich přidávají černou, a to především formou doplňků. Myslíte, že jde jen o ručníky? Kdepak! V koupelnách se stále častěji objevují černá umyvadla nebo vany, případně černobílé mozaiky na stěnách.

16.7.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist