Černobílá elegance nejen pro klasiky

Bez ohledu na novinky a trendy ve světě designu, tato dvojka zkrátka nikdy nevyjde z módy a přežije každou barevnou módní vlnu. A jakkoli může černobílá kombinace někomu připadat fádní, ve skutečnosti její použití v interiéru nabízí několik obrovských výhod.

Mezi ty první patří fakt, že černobílá kombinace se hodí do každé místnosti v interiéru. Ať už tedy přemýšlíte o kompletním „makeoveru“ kuchyně, ložnice nebo koupelny, černobílé se rozhodně bát nemusíte. Nevěříte vlastnímu vkusu a bojíte se experimentovat? Pak je právě černobílá to pravé pro vás. Můžete ji kombinovat doslova s čímkoliv a stále si tak zachovat tvář klasika i decentního elegána.

Není vše jen (jednou) černobílé

Nicméně ani u těchto dvou základních barev se nemusíte zastavit jen u dvou odstínů, naopak. Černá barva symbolizuje tajemno a dokáže naprosto pohltit. Přesto nám pomáhá neuzavírat se a netratit se. Bílá je naopak symbolem čistoty a světla. Tyto dvě barvy zkrátka tvoří dokonalou kombinaci, navíc každá z nich zahrnuje minimálně tři tóny, s nimiž se dá krásně pracovat.

Přijde vám černá příliš tvrdá? Co takhle černá s odstíny do hněda, která působí o něco jemněji a elegantněji? Platí to zejména u nábytku a designových doplňků. Stejné kouzlo vytvoří i černobílá v kombinaci s šedou, kterou si koneckonců můžete zvolit jako základ.

Černobílá v ložnici

Ložnice je místnost, která by svým uživatelům měla dopřát dokonalý pocit uvolnění a odpočinku. S výběrem barev pro tuto místnost je proto potřeba vždy nakládat opatrně. Platí to i o černé, která by nikdy neměla převládat. Rozhodnete-li se proto pro černobílý tandem, pak si zvolte bílou jako základ, u černé se zaměřte spíše na doplňky.

Bílé zdi místnost vždy opticky zvětší, na což byste měli myslet zejména v případě, že jste majiteli menších ložnic a láká vás vyzkoušet tmavší tapety, které mohou být naopak velmi půvabným designovým prvkem v prostornějších místnostech.

Černobílé povlečení, stínidlo lampy, váza nebo stojánek na šperky mohou být vkusnými a nevtíravými doplňky i v tom nejskromnějším prostoru.

hanak-zlin.jpg

Zdroj: archiv redakce

Stylová koupelna

Černá a bílá barva je nekonečnou studnicí možností, jak si s touto kombinací v takovém prostoru pohrát. Ani zde by černá ale neměla převládat, protože prostory opticky zmenšuje. Platí to zejména pro koupelny bez oken, kde byste měli vždy pamatovat na kvalitní osvětlení.

K optickému zvětšení prostoru malých koupelen vám dobře poslouží zrcadla, ale i lesklé doplňky v podobě koupelnových skříněk. Lesk bude slušet i podlaze, u které lze kombinovat také velké a malé formáty dlaždic.

Vyhněte se černým obkladům jako základu ve sprchovém koutě, černá by měla vymezit pouze menší část prostoru. Pohrát si naopak můžete s obklady, které zdobí černé květy. Kamenné černé umyvadlo? Proč ne! Černobílou kombinaci nikdy nepřeženete, pokud si jako základ zvolíte bílou a doplníte ji pouze černými prvky, jako je nábytek a sanita.

peronda-victoria-lady-n-margot-n-led-n44-amb.jpg

Zdroj: archiv redakce

Foto: Biano.cz, Keramika Soukup, SIKO koupelny&kuchyně

15.9.2016 10:32

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist