Černobílá koupelna bude stále inspirovat

Pokud při zařizování, popřípadě renovaci své koupelny uvažujete o kombinaci černé a bílé barvy, nabízíme vám několik nápadů a alternativ jakým směrem se můžete vydat. Kombinace černé a bílé barvy je ideální spojením, jakým můžete dosáhnout vždy elegantních a moderních řešení vaší koupelny.

meiraustraliaptyltd_1788147_squarematteblackwallsp-1100x618.jpg Celá galerie 16 Zdroj: Meir Australia Black Pty Ltd

Černobílá do centra i na předměstí

Černobílá kombinace se hodí jak do menší koupelny v bytě v centru metropole, tak do větší koupelny v domě na jejím předměstí. Například pro majitele venkovského domu zasazeného do prostředí lesů a krásné okolní krajiny může znamenat koupelna v černobílém provedení ideální kontrast k měkké zeleni rozprostírající se za jejich okny.

Různé varianty kombinací

Pohrát si můžete, jak s obkladem z drobné mozaiky, pomocí které můžete vytvořit zajímavé obrazce nebo nápisy. Zároveň si můžete být jisti, že tato kombinace barev dodá takovým obrazcům dostatečný kontrast.

Stejně tak mnohem snadněji vykouzlíte koupelnu, která bude barevně sladěná. Velmi dobře působí černobílá kombinace v historizujících koupelnách odkazujících na období art deco nebo ve stroze industriálním stylu.

Do černobílé musíme zařadit i módní šedou, čímž se nám monochromatická paleta barev rozvírá a otevírá další možnosti.  Ostatně betonová stěrka v koupelně není žádnou novinkou. Málo rozšířené jsou tapety do koupelny. V současnosti už jsou na trhu tapety, které se nemusíte bát dát ani do sprchového koutu a zaručeně tak získáte jedinečnou a originální koupelnu.

V případě, že se obáváte přílišné strohosti černobílé kombinace, zvolte dřevěné doplňky nebo nábytek v dřevodekoru. Je to zaručený způsob, jak vnést hřejivost doslova kamkoliv.

Jisté je, že tato kombinace je nadčasová a desetiletími prověřená, takže se nemusí obávat, že vyjde z módy.

Pozor na některé kombinace

Černé  se raději vyvarujte v okolí zrcadla, abyste si zajistili dostatek světla a pěkný odraz zrcadla. Pokud chcete do vybavení koupelny investovat více, můžete místo keramiky použít kámen. Mramor patří mezi designové hity posledních několika let a jeho návrat slaví velký úspěch.

Jedním z nejodolnějších materiálů je přírodní křemen, je zároveň jedním z nejtěžších minerálů na světě. Z něj se vyrábí technický kámen, k nejznámějším výrobkům patří Silestone, Technistone či DuPont Corian.  Technický kámen je neporézní a odolává skvrnám i poškrábání. Je tedy ideální volbou i pro koupelnové povrchy.

Černobílé koupelny ovšem můžete docílit i v případě, kdy máte místnost obloženou dřevem, je ovšem třeba dbát na extra odolné nátěry. Pro tapetovou, keramickou, kamennou i dřevěnou variantu vaší koupelny se můžete nechat inspirovat fotkami ve fotogalerii.


16.6.2020 5:30 | autor: Zuzana Bohdalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist