Ceny pražských bytů dosáhly svého maxima, počkejte s nákupem

Platí to ale jen o takovém bydlení, které je možné označit za to nejlevnější a levné. U nadstandardního a velkometrážního bydlení ještě stále přesahuje poptávka nabídku. Pokud patříte do střední sociální třídy s ochotou platit max. 45 000Kč za metr, pak s nákupem počkejte.

Prodej bytů v novostavbách a developerských projektech orientovaných na nejširší, a tedy středostavovskou vrstvu obyvatelstva, se přiblížil nule. Prodejci jsou tak nuceni najít a nabídnout ve spolupráci s bankami buďto jiné nástroje financování a nebo přistoupit na snížení svých marží a výdělků.

Velká fotogalerie obývacích pokojů

Ceny musí jít dolů, u bytu nebo alespoň u hypoték

Realitní odborníci tedy radí, aby potenciální kupci a zájemci o nové bydlení s nákupem počkali do té doby, než jim banky nabídnout nové a hlavně lacinější hypotéky a než trh donutí prodejce snížit své marže a zisky. Platí to o bytech, jejichž hodnota je v současné době na 45 000Kč za metr a které tedy patří do kategorie levných či nižších a průměrných bytů.

Red.
foto archiv

13.8.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist