Centrum WikiLeaks – to musíte vidět!

Je to pár dní co WikiLeaks zveřejnila informace, ze kterých si nejeden státník drbe hlavu a podle všeho by další perly měly ještě přijít. Jestli jste si představovali, že centrum WikiLeaks je v nějakém starém, pavučinou pokrytém polorozbořeném domě, v temném sklepě, kde rozklepaný ajťák otře zpocené čelo a stlačí klávesu Enter, nemohli jste být dál pravdě. Pojďte se podívat, odkud se do světa dostal jeden z největších průšvihů světové politiky.

129045-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: archiv redakce

Data WikiLeaks spravuje firma Bahnof ve švédském Stockholmu v samém srdci White mountain. Centrála plná serverů a počítačů je v bývalém bunkru z druhé světové války, který prošel velmi důkladným designovým faceliftem. Teď by se za něj nemusel stydět ani James Bond. Kontroverzní informace WikeLeaks zaměstnávají pouze dva z přítomných 8000 serverů, které firma v trendybunkru provozuje.

Vzhledem k dalším skandálům se WikiLeaks bude jistě často přemísťovat, ale zatím máme možnost nahlédnout do míst, kde to všechno začalo.

Sabrina Harisová
Foto: home-designing.com

20.12.2010 10:57

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist