Central Park Praha – originální bydlení v Praze

Dostala jsem pozvánku na prohlídku bytů v Central Parku. Už jsem se těšila na cestu do Ameriky, i když část mého soudného já mne nabádala k pečlivějšímu pročtení pozvánky. A opravdu! Central Park je na Žižkově a šance na koupi bytu tamtéž se rychle zmenšuje. Tak se pojďte podívat, zda je to váš šálek čaje.

Projekt Central Parku ještě před svou stavbou sklízel uznání a ceny za svůj inovativní pohled na moderní bydlení. A to nejen využitím obytného prostoru uvnitř domu, ale i začleněním relaxační části v tomto případě 15 000m2 parku do běžného života jeho obyvatel.

V Central Parku je veliké množství typů bytů, které jsou velmi atypicky řešeny. Co však ve velkých bytech vynikne a vytváří neopakovatelnou atmosféru, v malých bytech (1+kk) naopak škodí. Nábytkem na zakázku se však i z takového prostoru dá vykouzlit místo, kde se člověk nebude cítit stísněně.  Takové pocity ale rozhodně nehrozí v prostorné rezidenci o rozloze 180m2 a nebo v luxusním bytě pod střechou – penthouse – který skýtá 360m2 obytné plochy a  úžasný výhled do okolí a parku Parukářka.

Celý areál domů ve věžích je uzavřen a bezpečně sledován 24 hodinovou službou a ke komfortu patří i prostorná kavárna. Pro ty, kteří pracují z domu, je to skvělá možnost pro  pracovní schůzky bez nutnosti zvát si obchodní partnery domů.

Na byty je možnost se podívat po objednání prohlídky a firma slibuje, že hypotéka je velmi výhodná. Do této doby bylo z celkového množství 547 bytů prodáno 220 a jejich počet neustále roste.Co se mi líbilo:

Byty jsou krásné a ty, které disponují větším prostorem, nabízejí atypické tvary, originální bydlení, terasu, která se táhne téměř přes celý byt a kromě hlavní koupelny i  koupelnu v ložnici. Každý byt má technickou místnost a klimatizaci, která se dá v jednotlivých pokojích samostatně regulovat. Park, do kterého je výhled téměř z každého bytu nabízí nejen relaxační vyžití a možnost pikniků a rodinných posezení u grilovaného masa, je ale také bezpečným prostředím pro hrající si děti, protože nemají možnost se z komplexu sami dostat.
24 hodinová recepce zajistí nejen běžné služby spojené s obýváním bytů a přejímáním pošty, ale také nadstandardní služby jako je například hlídání dětí. Kavárna u vchodu je pak už jen příjemným bonusem.

Co se mi nelíbilo:
Nebylo toho sice mnoho, ale musím opět zmínit atypické tvary versus malý byt. Ten nejmenší má rozměr 32 m2. V případě, že nemá standardní tvar, sníží se jeho obytná plocha a to nezmiňuji nutnost si nechat téměř veškeré zařízení nechat vyrobit na zakázku. Což vidím jako problém u obývacího pokoje. I přesto, že je takový byt světlý – působí stísněně.

Sabrina Harisová
Foto: Central Park, crestcom.cz

11.10.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist