Cena privatizovaných bytů se může změnit ze dne na den

Nájemní byty jdoucí do privatizace jsou svým stávajícím nájemníkům nabízeny za mnohem nižší cenu, než za kterou by je bylo možné získat na běžném trhu s nemovitostmi. Cenu přitom určuje majitel, tedy obec, a může ji kdykoliv změnit. Takovou zkušenost mají lidé v Ostravě.

116301-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Zastupitelé městské části Ostrava – Jih zvedli jediným hlasování cenu městských bytů jdoucích do privatizace takřka o 100 %. Třípokojový byt první kategorie v panelovém domě o užitné ploše 70 metrů čtverečních byl původně nabízen za 112 000 Kč, nyní je jeho cena 211 000 Kč. Tržní hodnota takového bytu je ale přibližně 900 000 Kč. Právě to byl podle slov místostarosty Karla Sibinského (ČSSD) důvod ke zvýšení jejich privatizační ceny, jejichž  dosavadní výše prý odpovídala situaci „před 15 lety“.

Velká fotogalerie obývacích pokojů

I když se nájemníkům nabízí výjimečná a mimořádně investičně výhodná příležitost získat nemovitost za méně než ¼ její tržní hodnoty, je jednání zastupitelů ve smyslu náhlého a hlavně takřka stoprocentního nárůstu ceny bytů možné označit za ne – empatické až tvrdé.

Postup kritizují zejména opoziční zástupci z řad KSČM.

Jaroslav Zákolanský
Foto archiv
19.4.2007 11:01

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist