Čelo postele v kreativním pojetí

Díváte se na vaši ložnici a máte neustále pocit, že je tak trochu nudná, že jí něco chybí? Ale co? Že by to byl šmrnc a styl anebo trochu osobitější pojetí? Máme pro vás tip na to, jak vaší ložnici všechny tyto charakterové rysy snadno dodat.

123526-1100x618.jpg Celá galerie 38 Zdroj: archiv redakce

Možná, že je vaše ložnice málo útulná a potřebovala by jen dotek tepla. Hodně udělá kreativní opěrka za postelí.  Nejlépe se prostor za postelí přetváří v případě, že máte postel bez čela.  Pokud však přece jen nějaké to čelo vaše postel má, pak není problém aplikovat nějaké plastické prvky přímo na něj, a to pomocí lepidla, nebo pakliže patříte mezi domácí kutily, můžete použít i klasické hřebíky a kladivo. Pokud tedy nechcete (nebo nemůžete) koupit novou postel, vytvořte si k ní opěrku. Podle charakteru ložnice si vyberte tyč na závěsy z příslušného materiálu – tedy ke kovové posteli kovovou a pro dřevěnou zase  garnyž v dekoru dřeva.

Nezapomínejte na to, že pokud budeme hovořit o tom, že k vaší posteli se nejvíce hodí plastické motivy, kterými hodláte fingovat opěrku anebo dozdobit stávající čelo, je nutné myslet také na praktičnost. Jistě, že se fantazii meze nekladou, ale pomyslete si, že budete svůj výtvor používat také v praxi – budete se o čelo chtít opřít při čtení anebo při sledování televize. Tyto činnosti by se asi nevykonávaly nejpohodlněji, jestliže byste se rozhodli nalepit na zeď za postelí anebo na její čelo nějaké 3D motivy z plastu nebo jiného tvrdého materiálu. Raději vždy volte měkké prvky, které vás nebudou tlačit do zad a do hlavy.

Pakliže vás však dostihne nápad, který vás chytí za srdce a bude obsahovat i použití nějakých tvrdších, nepolstrovaných materiálů a prvků, je dobré si vyměřit, kam tyto dekorace umístit. Posaďte se a opřete se o zeď nebo čelo vaší postele.  Poté požádejte někoho blízkého aby vám na ploše za  vámi vyznačil prostor vaší siluety. Na bílé zdi se to nejlépe dělá tenkou tužkou. Pokud máte čelo postele z měkkého dřeva,  není nic snazšího, nežli vyznačit vaší siluetu pomocí připínáčků, okolo nichž omotáte například nit anebo bavlnku, čímž snadno vyznačíte celý obvod vaší siluety. Tak budete vědět, jakou plochu při opírání potřebuje mít vaše tělo v pohodlí měkkých materiálů a tvrdší doplňky můžete umístit okolo.  Nezapomínejte však na to, že i při opírání se hýbete, takže prvky o které byste se mohli zranit, raději vždy umístěte alespoň 10 cm od označení linie vaší siluety.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

4.2.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist