Čeká vás výběr vodovodní baterie do kuchyně? Usnadněte si ho!

V současné době, kdy v každé moderní kuchyni má své výsostné postavení myčka na nádobí, by se mohlo zdát, že dřez hraje druhé housle. Nu dobrá, ale co když se vám v hrnci něco připálí a budete jej muset nechat odmočit? Stejně tak do myčky nedáte plechy z trouby. Přesně v těchto chvílích si zatleská každý, kdo si dal záležet při výběru dřezu a dřezové baterie.

perex_titulka-5-1100x618.jpg Zdroj: levna-koupelna.cz

Při zařizování kuchyně stojíme před hromadou různorodých rozhodnutí. Když už vyřešíme rozměry, barvu, materiál, rozložení, osvětlení a spotřebiče, málokdo má energii na rozhodování o detailech. Ale i na těch záleží, a hodně. Právě díky různým maličkostem se kuchyně stává praktickou.

Jak už jsme naznačili na začátku, chceme se nyní bavit o dřezových bateriích. Už jste vybrali dřez? Víte, jakou bude mít velikost, tvar, materiál a barvu? Jaké nejlepší dřezové baterie jsou k němu k dostání? Konec otázek, pojďme raději na odpovědi, které vám pomohou s výběrem.

Kartuš: plastová, nebo keramická?

Kartuš je součást vodovodní baterie a je považována za jakési srdce, jelikož se v ní míchá teplá a studená voda. Opotřebovaná kartuš způsobuje nejčastější problémy s baterií, jako například kapání vody, protékání nebo drhnutí páky. Je proto opravdu důležité správně vybírat.

Nejčastěji se při nákupu zákazníci rozhodují mezi plastovou a keramickou variantou. S nižší cenou přichází i nižší kvalita, na to při výběru nezapomeňte. Zde rozhodně doporučujeme zaplatit více a vybrat keramickou kartuši. Dá se říct, že snižujete své budoucí náklady – kvalitní kartuš vám totiž vydrží delší dobu a nebudete muset za rok utrácet další peníze za novou.

Kohoutkové, nebo pákové ovládání?

Určitě se shodneme na tom, že na trhu dominují různé varianty převážně pákových baterií. Můžeme vybírat páku za ramenem, pod ramenem, z boku, s hranatými nebo oblými tvary i designovým zkroucením. Možností je spousta. Přes to nám někdy sklouzne pohled k bronzovým kohoutkovým bateriím a ohromí nás svým stylem. Určitě se sami sebe zeptáte, jestli právě toto nebude ideální řešení.

Pokud je vaše kuchyň laděná do retro stylu, kohoutkové ovládání tento efekt jednoznačně podtrhne. Patříte-li ale mezi ekologicky smýšlející typy, raději zvolte pákové ovládání. Regulace vody je totiž s pákou rychlejší, a tak při něm nemusí zbytečně protéct tolik vody.

Menší, nebo větší dřezová baterie?

Tak tady volíme jednoznačně větší! A vyzýváme k tomu všechny, ať už jste megalomani nebo minimalisté. Nejde tady jen o vzhled, ale hlavně o praktičnost. Velké hrnce, plechy a různé objemné nádobí se vám bude lépe umývat, pokud budete mít ve dřezu dost prostoru. A to by mohla nízká dřezová baterie zhatit.

Další vychytávkou, která vám dovolí více manévrovacího prostoru, jsou baterie se zabudovanou sprchou. Ta se hodí jak k omývání zeleniny, tak i při úklidu a oplachování samotného dřezu.

Doporučujeme vybírat tak, ať můžete porovnávat více typů najednou. To je možné u prodejce Levná koupelna, kde je nabídka opravdu široká a vy si díky tomu můžete udělat jasnou představu. A pokud váháte a neumíte se sami rozhodnout, proškolení odborníci vám vždy pomohou.

Nástěnná, nebo stojánková instalace?

Tuto otázku neuvádíme jako poslední z toho důvodu, že by byla méně důležitá. Naopak, I toto rozhodnutí je dost podstatné. Spíše zde neexistuje obecná odpověď, ale záleží spíše na tom, jaké možnosti vám kuchyně nabízí.

Pokud již máte vybraný dřez, u kterého není prostor pro stojánkovou baterii vytvořen, výběr je jasný. Nástěnná baterie vyžaduje při instalaci více práce a zručnosti, moderní design a pohodlné ovládání však stojí za to.

Může se ale stát, že už máte hotové obklady v kuchyni a rozhodně je nechcete nijak narušovat. Pak je pro vás jistě lepší stojánková instalace, ujistěte se ale, že k její instalaci máte vhodný dřez.

Stejné otázky je samozřejmě dobré zodpovědět i v případě, kdy vybíráte baterii do koupelny. I zde existují určitě kroky, jak správnou vodovodní baterii vybrat. Nebojte se tomu nějaký ten čas obětovat. Pohodlné bydlení pak bude stát za to!

20.8.2020 3:22 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist