Casa Son Vida 1 – místo, kde bydlí luxus

Na ostrově Mallorca byl asi na dovolené kde kdo, ale všimnul si tam někdo z vás domu, při pohledu na nějž zaplesá srdce každého milovníka architektury a designového nadšence? Tak až tam příště pojedete, zastavte se na chvilku a prohlédněte si místo, kde jakoby bydlel samotný luxus…

122753-1100x618.jpg Celá galerie 46 Zdroj: archiv redakce

Rozlehlá luxusní vila se nachází 15 minut od města Palma de Mallorca a její vnější design má evokovat dynamiku slova, neboť záměrem jejího stvořitele, holandského architekta Marcela Wanderse bylo, pomocí koncepčního rozvržení ztvárnit tančící poezii.

Celková plocha Casa Son Vida je neuvěřitelných 800 metrů čtverečních a dokazuje, že architektura 60. let, v nichž byl tento „bonbónek“ moderní architektury vystavěn, může být skutečně mimořádná i v konkurenci s nejnovějšími stavitelskými kousky.

budově se propojují nové i staré prvky – retro se zde snoubí s modernou a futuristickými doplňky. Kontrastní plochy a čisté linie vytváří jedinečnou atmosféru. Oblé až zakulacené části fasády a svrchního, bělostného pláště budovy jsou příjemně protkány ostroúhlými sloupy a například takové podsvícení schodiště, připomínající tak trochu páteř nějakého ohromného dinosaura, podpírá systém sloupů, vypadající jako obratle.

interiéru najdete ojedinělé dekorativní figury – plastiky, které mohou na někoho působit trochu děsivě, na jiného zase jako vtipný prvek, příjemně narušující konzervativnost luxusního designu, který je tolik specifický pro celé vybavení této interesantní budovy.

Většina kusů nábytku je vyrobena přímo na zakázku tak, aby například skříně mohly být zasazeny přesně do výklenků, které v interiérech vytvořilo vnější žebrování a zaoblené tvary. Jedním z nejúchvatnějších interiérů je bezesporu koupelna. Snad každému musí přijít na mysl, že celý prostor při vstupu působí, jako by se před vámi otevřela brána do místnosti se zlatým pokladem. Zvolené vzory, textury a především jasné, sluneční barvy dominují v celé koupelně.

Úchvatný je však i exteriér domu. Pozornosti neujde důmyslné rozvržení bazénu, jehož stěny jsou obloženy marockou mozaikou. Právě vodní plocha je to, co po soumraku, když se do hry zapojí noční osvětlení vily, vyvolává obdiv v každém návštěvníkovi. Vila má vlastně ještě jeden „bazén“. Jedná se o imitaci mořského dna a jde o umělecký výkřik moderny a futurismu, který zachycuje pestrobarevné rybky a vodní trysky na ploché střeše, která může sloužit například jako obří terasa. Bez problémů však střešní prostory poslouží například jako taneční parket pro dobrých 20 osob – navíc účastníkům party poskytne překrásný výhled na bazény, dům i do okolní krajiny.

Lucie Sýkorová

Foto: pursuitist.com, archdaily.com

15.10.2013 12:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist