Byty na návsi – i v Praze lze najít netuctové projekty

V historickém jádru Dolních Měcholup vyrůstá originální rezidenční komplex. Budí přitom dojem, že zde stojí odedávna.

perex_titulka_byty-na-navsi-naves-09-1100x618.jpg Zdroj: TIDE REALITY

Kdysi samostatná obec Dolní Měcholupy je sice součástí Prahy, se svým zachovalým venkovským rázem však představuje atraktivní útočiště pro ty, kdo chtějí uniknout městskému ruchu, ale centrum mít stále na dosah. Právě toto propojení vesnice a města do sebe promítá projekt Byty na návsi, za kterým stojí architekt Jan Línek.

Celkem 31 bytů určených k prodeji do osobního vlastnictví se rozkládá v prostorech dvou domů. Jak už ale bylo naznačeno, o fádní bytovky se rozhodně nejedná. Dřevěné prvky, všudypřítomná zeleň, zemitá barva fasády, členitá architektura i výšková hladina činí z domů nadčasový prostor k životu, který navíc plně respektuje prostředí blízké návsi.

Jen se nadechnout

V souladu s atmosférou místa je každý z nových bytů navržen tak, aby byl vzdušný a prosvětlený. Byty v přízemí mají přímý vstup na předzahrádky a většina ostatních je spojena s terasou či balkonem. V každém z nich si užijete denního světla díky velkým atypickým oknům, světlíkům v lomu střechy, vysokým stropům a také celoskleněným vstupním dveřím do obývacích pokojů.

Inspiraci přírodou lze najít i v nejmenších detailech, ať už se jedná o podlahy z masivního dřeva, vysoké interiérové dveře v nerušivé úpravě bílého laku či dřevěné žaluzie u přízemních bytů. To, že za okny ráno uslyšíte zpívat ptáky (a přitom budete stále v Praze), vás pak už snad ani nepřekvapí.

Další věcí, kterou se Byty na návsi vymykají, je nabídka rozmanitých dispozic – najdete zde k prodeji byty od 1+kk až po 6+kk s plochou nad 130 m2. Byty větších dispozic jsou řešeny převážně jako stylové mezonety.

Ačkoli jsou domy pouze třípodlažní, nechybí v nich výtah ani garáž s velkorysými 42 místy. Samozřejmostí je příprava na klimatizaci. Na své si tak přijdou jednotlivci, páry i velké rodiny a pokaždé mohou počítat s plným komfortem. Není tedy divu, že třetina bytů je již prodána.

Chcete více informací? Stačí kontaktovat prodejce projektu.

16.10.2020 1:20 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist