Byt, o jehož vzhledu rozhodl obraz s ptáky

Někdy je to jen maličkost, co určí vzhled bytu. Tento interiér byl inspirován obrazem letícího hejna ptáků. Jeho atmosféru se pak designérka pokusila přenést volbou barev a materiálů.

kri0049-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Sergey Ananyev

Výsledkem je svěží interiér, který dovedně propojuje eleganci s přírodou. Jeho autorkou je designérka Veronica Sudnikova, vyhledávaná pro svou schopnost vytvářet barevné a zároveň sofistikované interiéry. „Při své práci musím pochopit – a někdy uhodnout – všechna přání klienta a přesvědčit jej o správnosti svých návrhů. Teprve, když mi klient důvěřuje a spolehne se na mou profesionalitu, mohu odevzdat krásnou a kvalitní práci,“ říká Veronica.

Název projektu tohoto moskevského projektu je „Ptáci“ a důvod už znáte – jednotlivé prvky interiéru připomínají siluety letících ptáků a dalších aspektů ptačí říše. Jako například závěsný lustr Duke Suspension Lamp navržený firmou DelightFULL, který designérce evokoval čápy a stal se dominantou celého bytu.

Přírodní prvky a veselé barvy jsou zde kombinované s neotřelým nábytkem a společně tvoří jednoduché moderní prostředí. Vtipným detailem odkazujícím k ptačí říši jsou například dřevěné stojiny polic v obývacím pokoji, jenž evokují stébla rákosu, na něž rádi sedávají bahenní ptáci.

Zvolené barvy byly vybírané s ohledem na přání zákazníka, ale designérka korigovala jejich poměry a odstíny – na neutrálním pozadí se střídají jasné barvy, studené odstíny střídají teplé. „Barvy jsou velmi důležité, vždy jim věnuji velkou pozornost. Pracuji s mnoha vzorky a ve finále se snažím o harmonii mezi nimi,“ říká Veronica.

Značky nábytku a doplňků byly vybrány tak, aby odpovídaly stylu projektu, tedy obrazu a klientova vkusu. Krom lamp DelightFULL vybrala designérka i další nadnárodní značky jako Floss, Porta Romana, Meridiani, B & B, Maxalto.

4.4.2018 10:30 | autor: Jana Truksová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist