Jak bydlí Zdeněk Štybar a Martin Velits? Nahlédněte do bytů úspěšných cyklistů

Dva velmi úspěšné cyklisty Zdeňka Štybara a jeho slovenského kolegu Martina Velitse, spojují nejen celosvětové úspěchy, které sbírají v barvách belgické stáje Ettix – Quick-Step, ale také láska ke kvalitnímu bydlení v přírodních barvách a útulné, moderně zařízené domovy, kam se vracejí ze svých cest.

velist_06web-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: podlahy Quick-Step

Pro cyklistu Martina Velitse je místo, kde se cítí opravdu doma, slovenský Púchov na úpatí Bílých Karpat a Javorníku. Miluje ale i Kalifornii, která je jeho přechodným domovem. Se svým dvojčetem Peterem, rovněž profesionálním cyklistou, si pořídili společný byt v Pezinku nedaleko Bratislavy, odkud mají dobrou dostupnost na vídeňské letiště.

Jeho stájový kolega Zdeněk Štybar své místo našel v podkrovním bytě v historickém centru Stříbra, zbytek domu slouží jako rodinný penzion.

Dřevo jako zdroj útulnosti

Martin Velits se rád obklopuje dřevem: „Mým nejoblíbenějším materiálem je určitě dřevo. A to na všechny způsoby, ať už přírodní či lakované, světlé nebo tmavé. Právě proto mám v bytě parkety.“ Byt si zařizoval sám. Inspiraci čerpal z časopisů o interiérovém designu a na návštěvách přátel. Přiznává, že velkou zásluhu na vyznění celého bytu má dubová podlaha Quick-Step z kolekce Imperio.

Velits hodně a rád vaří a tak kladl při zařizování bytu velký důraz na kuchyni: „Velká kuchyň v bytě je pro mě základ. V poslední době už nevařím tolik jako dříve, ale přesto myslím, že mi to celkem jde. Mám rád, když je kuchyň spojená s obývacím pokojem, to je také moje nejoblíbenější místnost.“

Domov je rodina

Jeho spolujezdec ze Stříbra sice kulinářskému umění tolik neholduje, ale jeho žena se v kuchyni otáčet umí, i proto si dali při zařizování bytu na kuchyni velmi záležet a pojali ji v praktickém minimalistickém stylu. „Já osobně moc nevařím, ale moje manželka a maminka jsou skvělé kuchařky. Jídlo je totiž velice důležitou součástí tréninku,“ říká Zdeněk Štybar. Při jeho ročním nájezdu, který činí více než 30 tisíc kilometrů, je vydatná strava skutečně nezbytná.

V podkroví Penzionu Štybar vládnou světle hnědé tóny podlahy Quick-Step, ale i béžové doplňky a krémové stěny. Centrem bytu je prostorný obývací pokoj, kterému vévodí pohodlný gauč. Kousek od něj je pod zkoseným stropem s přiznanými trámy jídelní kout, hned za rohem zase minimalisticky zařízená kuchyň.

V ložnici vybavené měkkým kobercem nechybí dětská postýlka – Zdeněk Štybar se loni stal otcem, s manželkou Ine mají syna Lewise. „Doma je vždy co zlepšovat, ale díky tomu, že žijeme na třech různých místech, máme vše uzpůsobené našim potřebám na daném místě. Asi bych toho moc neměnil,“ říká cyklista spokojeně.

Dokonce už z cest ani nevozí suvenýry v podobě bytových dekorací, manželka mu je totiž vyhazovala. Sám se rád zhostí různých domácích oprav, avšak kvůli nabitému tréninkovému i závodnímu kalendáři se k dílu častěji dostanou profesionálové.

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: podlahy Quick-Step

31.10.2016 3:59

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist