Bydlete ve finském, maximálně útulném stylu

Když se řekne Finsko, mnohým se vybaví nejspíš hlavně zima. Ale takové finské bydlení má něco do sebe. Ve takovém tradičním interiéru jde hlavně o bílé, vzdušné prostory a útulné dřevěné povrchy.

Domy ze dřeva jsou dnes nejen vysoce ekologické, ale mají i jednoduché zařízení.  Finové těmto dřevostavbám doslova propadli a my rovněž. Jejich hlavní předností je umělé otevření interiéru ať už optické nebo fyzické.

Přírodní materiály, úsporné řešení a ekologie dávají v těchto zeměpisných šířkách dlouhá léta přednost funkčnosti před designem. I když se severský design nikdy nevyhýbal plastem nebo kovem, tradičním materiálem zůstalo nadále dřevo a ve Finsku jsou velmi oblíbené sruby. Během zimních měsíců je světla skutečně málo, a právě proto se lidé podvědomě brání dalším tmavým barvám i ve svém interiéru.

A jaký že je tento  zimní ač útulný interiér? Je střídmý a snadno napodobitelný. Základní bílou strukturu chladu a světla lze snadno „rozbít“ pomocí barevných doplňků. Nádherně působí kombinace bílé s akcentem modréčervené.

Oblíbená je také žlutáhnědá. Bílý základ nabízí dostatečný pocit svobody v kombinování barev, především co se textilu týče. K doplňkům neodmyslitelně patří vyplétané proutěné koše.

 

Lucie Sýkorová

Foto: home-designing.com, de.pokerstrategy.com, inspired-siri.blogspot.com, fromscandinaviawithlove.com, spicerandbank.blogspot.com, indohomedesign.net, nordikdeco.com, masaruru.com, decor-tips.com

23.4.2013 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist