Bydlete jako králové. Dopřejte si doma luxus!

Luxusní glamour interiér nemusí být nedostupný či příliš drahý. Stačí zvolit správné doplňky, které by měly nést odstíny drahých kovů, jako je zlato či stříbro. Tmavé barvy dotvářejí dojem luxusu a bohatství. Důležité je nezapomenout na masivní nábytek a podlahu. To vše dohromady vykouzlí dokonalý interiér, jaký vídáme v hollywoodských filmech zlaté éry.

mj3553_interior02-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: Quick-Step

Zlaté a bronzové tóny jsou na výsluní. Setkáváme se s nimi na doplňcích, svítidlech, rámech obrazů či zrcadel. Asociace s velkolepými sídly anglického venkova, okázalými měšťanskými domy 19. století či secesními paláci se nabízí sama. Kvalitní dřevěný nábytek nesoucí poctivou řemeslnou práci se stěhuje z bazarů a půd zpět do domů.

Inspirujte se na módních molech

Touha po honosnosti a bohatství se neuplatňuje jen v bydlení, ale i na módních molech. Žádané jsou opět sametové tkaniny, povrchové úpravy zlacením či stříbřením, využití peří a výrazné doplňky. A i když se tyto prvky často používají ve značném množství, stále platí jedno neměnné pravidlo: Základ a soulad jsou vším.

Na molech tak obvykle vídáme jeden fascinující výtvor v určitém, zpravidla tmavém odstínu, který představuje jednoznačný výchozí motiv. Takový kus vyzařuje kvalitu a je ideálním prvkem pro další zdobení. Je to stejné jako v interiéru, kde je jeden základní prvek určující.

Vyměňte světlou za tmavou

V posledních letech se do popředí dostaly vzdušné, chladné interiéry světlých barev inspirované skandinávským designem. Světlé zemité tóny se daly dokonale kombinovat doslova s čímkoliv. Málokdo si však uvědomuje, že totéž platí i pro tmavé odstíny – a dokonce ještě ve větší míře, protože mají několik výhod navíc.

Právě výrazné barvy jako tmavě modrá, vínová, okrová a dokonce i černá dodají vašemu domovu nádech luxusu. Přenesou vás zpět do bouřlivých dvacátých let s nostalgickou připomínkou večírků ve stylu Velkého Gatsbyho, které překypovaly okázalou extravagancí.

Tmavá podlaha navíc vytváří intimní atmosféru a navzdory obecnému přesvědčení opticky zvětšuje prostor. (Tmavě) hnědá prkna ohlazují hrany, což místnosti opticky přidává na velikosti. V kombinaci s detaily a doplňky, které přilákají pozornost, se tento efekt ještě posílí.

Kouzlete s materiály

Luxusní interiéry určují poutavé povrchové úpravy a dekorace. Celoplošné koberce, zdobné pohovky se zakroucenými nožkami, skleněné lustry, těžké sametové závěsy od stropu k podlaze, dotyk mramoru, servírovací stolky a naleštěný nábytek z exotického dřeva – to vše jsou znaky elegantního nadčasového interiéru.

Zásadní roli přitom hraje podlahová krytina. Synonymem kvalitní podlahy je v našich končinách masivní nebo parketová podlaha ve zlatavém odstínu dubu. Dodá interiéru šarm a pocit solidnosti. Tedy přesně to, co od luxusního domova žádáme.

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist