Bydlení ve stylu retro

Také si občas rádi zavzpomínáte na časy dávno minulé? Vzpomínáte s nostalgií na módní kousky z let šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých, které ani s postupem času nestárnou? Pak si tuto dobu můžete připomenout drobným doplňkem nebo si v retro stylu zařídit celý interiér.

Jak na retro styl
Asi ne každý dnes vpustí šedesátá nebo osmdesátá léta do svých domovů s celou jejich parádou i nedostatky. Vždyť se jedná o období výrazných změn, které se otisklo také ve vybavení interiérů. Typické byly pro tuto dobu kromě výrazných sytých barev a vzorů také geometrické a květinové motivy, nápadné doplňky a syntetické materiály. Retro stylu se však nemusíte ani v moderním interiéru vyhýbat, stačí je jen využít v rozumném měřítku.

Odvážné vzory i barvy
Nejen pro interiéry ve stylu retro je typické spojení odvážných vzorů a výrazných barev. Velkými vzory můžete ozdobit zdi za pomoci barevné výmalby nebo klasických tapet. Odvážnější vzory využijte také na nábytek například užitím výrazných látek a sjednocením textilií jako jsou koberečky, závěsy nebo polštářky. Snažte se přitom udržet jednotnou linii – rozhodněte se pouze pro několik málo vzorů či barev, protože jejich přílišným překombinováním byste dosáhli roztříštěného, nepříliš vřelého a někdy možná až kýčovitého dojmu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie retro bydlení

Bytové retro doplňky
Doplňky v retro stylu jsou poměrně snadno k dostání. Jednoduše je nakoupíte také online například v obchodech Retroworld.cz či Retro-styl.cz. Na trhu lze sehnat nejrůznější repliky nebo i dražší originály jedinečných předmětů jako jsou plechové cedule či plakáty s unikátní grafikou z doby, kdy byla reklama ještě chápána a tvořena jako umění. Jako dekoraci můžete samozřejmě využít také solitéry v podobě dobových fotoaparátů, plechových teploměrů či nádherných retro hodin.

retro%20styl%203.jpg

Zdroj: archiv redakce

Moderní nábytek inspirován retro stylem
Také design moderního nábytku je i dnes stále inspirován trendy z let dávno minulých. Pro sjednocení moderního interiéru s retro stylem je tento nábytek, který je obdivuhodný svým detailním propracováním a nezaměnitelnými tvary, elegantním řešením. Opět i u moderního nábytku je zásadní určitá hravost, barevnost a originalita, která odkazuje především na období jistého uvolnění v šedesátých letech. Luxusní italský nábytek se známkami retro stylu naleznete také v nabídce společnost ID POINT, která se specializuje na moderní nábytek.

Léta, kterým vévodila slavná Marilyn Monroe nebo skupina Pink Floyd, už jsou sice dávno za námi, nic nám ale nebrání si jejich atmosféru aspoň čas od času připomenout.

Čtěte také:

Jarní dekorace ve žluté a zelené

Inspirace: Veselé maličkosti pro zpestření interiéru

Pruhy a proužky – super jarní trend

Klára Beščecová
Foto: Projectmusica.com, Modern-decors.com, Archzine.org, Momoy.com, Homedesigninspiration.com, Girlsthemebedrooms.com, Retrohomedecor.ne

5.5.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist