Bydlení ve stylu akademiků

Amerika tradičně udává směr, a to nejen v tom, co je obecně „in“ a „cool“, ale i ve světě interiérového návrhářství. Teď přichází pro změnu s akademickým stylem bydlení. Pojďte se na něj podívat…

Jak asi bydlí takový akademik? Inu, to skutečně nevíme, ale zato víme, jak by měl vypadat takový akademický interiér. V prostoru, který je zařízen v tomto stylu by měla převažovat atmosféra útulného a hřejivého domova. Velmi typickým prvkem je zprvu poněkud neuspořádaný způsob dekorování – tedy lidově řečeno, „pracovní, organizovaný nepořádek“.

Akademický styl poskytuje i prostor na záliby a koníčky svých majitelů, a proto jsou zde „jako doma“ všemožné typy úložných prostor ve všech svých rozmanitých podobách. Dostatkem tmavého dřeva, nebo alespoň jeho věrnou imitací, aplikovanou  na nábytku, při úpravě podlah nebo obklady stěn vnesete do akademického stylu toho pravého „ducha vědátora“.

Pojďme se podívat na akademickou kuchyňkuchyňskou linku. Moderní interpretace tohoto vzhledu vnesly hladké kovové tyčovité ručky jako náhradu za kulaté dřevěné úchytky.  Chceme-li dosáhnout co nejautentičtějšího akademického stylu, pak tradiční sporák musí tvořit centrální bod této rodinně orientované dispozice, připouští se však i moderní nerezový, který ladí s kovovými držadly a úchyty.

Podlaha může být například pokryta kusovým kobercem nebo tkanými bavlněnými koberečky ve vysokém počtu, zdánlivě neuspořádaně naházenými přes sebe. Čistě bílé stěny a nábytek ze dřeva propůjčují pokoji svěžejší, modernější vzhled a pakliže při výběru dekorací nezanevřete na trochu bláznivé skleněné, dřevěnéumělohmotné doplňky v zářivých barvách, které onu usedlou povahu interiérů trochu probudí k životu, jistě se vyhnete designu studentských kolejí a o to více se přiblížíte skutečnému akademickému stylu moderního bydlení.

Lucie Sýkorová

Foto: paseoner.com, getitcut.com, homeintent.com, iidudu.com, designindulgences.com

25.4.2014 12:52

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist