Bydlení ve francouzském stylu

Někdy se říká, že temperament je italský, důslednost německá a suchý humor je v této logice anglický. Ale co máme na mysli, když o něčem řekneme, že je to „francouzské“? Jak by vypadalo „francouzské bydlení“?

125413-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Při vyslovení této otázky nás jistě napadnou slova jako „elegance“ či „decentnost“ nebo „šarm“. Možná si současně s tím představíme charakteristické melodie hrané na tahací harmoniku a obrázek Paříže s dominantou slavné Eifellovky.

Inspirativní fotogalerie stylového nábytku

Někomu vytanou na mysli parfémy a svět módy, jinému vína a vyhlášená kuchyně a třeba také slavné chansony, kavárny či bistra. Ale pokud bychom se při probírání fantazií měli opravdu omezit jen na oblast bydlení, pak jak by tedy ono francouzské bydlení vypadalo?

Francouzský styl bydlení: inspirativní fotogalerie

Provence a Paříž

Francouzský styl tak, jak jej představují nábytkářské společnosti a interiérová studia, je svým způsobem styl velmi romantický, jemný a zároveň decentní. Má v sobě cosi noblesního až okázalého, ale zároveň si uchovává elegantní jednoduchost. Rozhodně se dá hovořit o dvojím francouzském stylu a to o stylu městském, kde bude převládat zmíněná noblesa a kterému jakoby stálo vzorem slavné město Paříž, a o stylu provensálském, který je naopak selský, rustikální a mnohem více romantický. V nabídkách prodejců a výrobců pak opravu často figurují kolekce nazvané lapidárně a výstižně „Paříž“ či „Provence“. V obou případech je charakteristickým znakem převládání světlých barev slonové kosti, styl Provence pak navíc vyniká pastelovými odstíny modré a žluté.

Red.
Foto Ma Maison

5.6.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist