Bydlení v pánském stylu

Obvyklé bývá, že se všude dočteme o společném bydlení pro celé rodiny, ale málokdy se píše o bydlení vyhrazeném pouze mužům. I jim však jistě záleží na tom, aby se ve svých bytech a domech cítili co nejpříjemněji a zcela podle svých představ. Pro někoho může být tedy překvapivé, že pánské bydlení může působit zároveň velmi útulně a přesto nemusí postrádat patřičnou eleganci.

122678-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: archiv redakce

Muži volí raději decentnější barvy, ať ve stylu oblékání, tak ve stylu bydlení. Mají poměrně vysoké požadavky na bezúdržbovou domácnost.

Hladká podlaha průmyslového typu to bude pro muže to pravé. Nepůsobí domácky a její chladem působící vliv lze kdykoli zjemnit příjemným kobercem například vlněným. Vyloučení vzorů podtrhne racionalitu majitele. Podlaha takovéhoto typu se bude hodit jak k tmavě ořechovému nábytku, tak  k čokoládově hnědé malbě stěn. Protože je podlaha hladká, splní přání a požadavek majitele bytu na bezúdržbovost. K docílení takto hladké podlahy navíc s možností tónování lze využít cementovou stěrku. K dispozici jsou pro zatónování barvy od jemných pastelových až po výrazné a syté odstíny, cena se vždy odvíjí od rozlohy upravované plochy a podle celkového provedení. Neformálně a příjemně působí například střední tóny barvy smíchané z hnědé a šedé. Pro pánský styl naprosto ideální a praktické.

Temnější provedení nábytku je také součástí záměru. Pro oživení nábytkové sestavy postačí světlý korpus a výplň a dvířka mohou zůstat v tmavém dekoru.  Mužům tak odpadnou starosti s neustálým čištěním přední nábytkové plochy, kde jsou náchylné na znečištění zejména oblasti kolem úchytek. Šedá, hnědá, černá a béžová, to jsou ty pravé barvy pro muže. Někdo dá sice přednost námořnické nebo královské modři, která je vyhlášená letošní barvou roku, ale nic to nemění na oblibě přívětivých zemitých barev laděných právě do hněda.

Muži rádi promýšlejí vše do nejmenšího detailu, zvláště pokud jsou na daném úkolu osobně zainteresováni. Ideálním spojením je v takovém případě spolupráce majitele domu či bytu s bytovým designérem. Trendem jsou v současnosti minimalistické interiéry. Jejich tvrdé tvary a lesklé barvy se dají velmi snadno zjemnit výběrem doplňků v provedení z přírodních materiálů. Takové se navíc skvěle hodí k hnědobéžovému či šedému ladění interiéru. Dřevěné proutěné nebo bambusové případně i kožené doplňky zcela přirozeně zapadnou do takto koncipovaného pánského interiérového stylu.

Některým mužům by mohly vyhovovat i interiéry ve stylu dark lux, o kterých jsme již také psali.

Současný moderní muž pracující s počítačem nejen v zaměstnání, ale i doma uvítá i jistou formu pracovního prostředí v domácích podmínkách. A takové domácí pracoviště by mělo být kvalitně osvětlené. V módě jsou nejrůznější provedení stojacích lamp, které mohou posloužit nejen k osvětlení prostoru při práci nebo četbě, ale mohou rovnou nahrazovat centrální osvětlení. Zvolíte-li stojací lampu nadstandardních rozměrů, vytvoří zajímavou dominantu místnosti  a navíc její světlo vytvoří v daném prostoru vždy jistý zútulněný prostor.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: furniware.com, asmallelf.com, japanesetrash.com, furniture.trendzona.com, hintoftruth.com, darsheel.com, blog.hgtv.com, cdn.homedit.com, 4.bp.blogspot.com, decoratingroomdesign.com, img.decoration-house.com, modern-houses.info, ouseofimagine.com, endiary.com, media3.washingtonpost.com

21.2.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist