Bydlení v loftu – pojďte se podívat

„Loftové“ bydlení je jedním ze současných trendů, které láká stále více zájemců. Interiér loftu je atraktivní, nezvykle členitý a často velmi prostorný. Takové bydlení má ale nejen výhody, pro které se stává módou, ale i svoje stinné stránky, díky nimž není tento způsob bydlení tzv. pro každého. A nakolik je takové bydlení atraktivní právě pro vás?

126773-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Původně bylo bydlení v loftu alternativou za nedostupné „normální“ bydlení. Lofty vznikaly ve starých a nepoužívaných prostorách opuštěných továrních hal a jiných průmyslových objektů. Tomu také odpovídal charakter prvních obyvatelů loftů. Většinou mladí a nonkonformní lidé se ale postupem času naučili upravit si právě taková „nehostinná“ místa ve velmi pohodlné bydlení a nakonec se tovární haly staly zajímavým prostředím pro zbytek společnosti. Stavební firmy je po úpravách začaly nabízet jako „výjimečné “ byty určené „výrazným“ individualitám. A cokoliv „výrazného“ a „výjimečného“ se velmi brzy stane také „exklusivním“ a nakonec i drahým. Je to velmi podobné jako s bydlením na lodi či hausbótu. I hausbóty používali nejdříve „kočovní“ lidé bez pevné adresy a dnes nabízí třeba právě v Praze hned několik společností upravené obytné lodi jako „luxusní a romantické“ bydlení.

Velká inspirativní galerie loftů

Charakter

Každý zájemce o loftové bydlení by se měl uvědomit, že základním charakterem loftu je „otevřený prostor“ a tedy prostor, ve kterém se neobjevují a nebo nepoužívají tradiční interiérové příčky a který je vlastně jednou velkou místností, jedním velkým 1+kk. Jednotlivé části bytu na sebe volně navazují a přechází jedna ve druhou. Není tedy možné např. zavřít se v obývacím pokoji a nechat druhého spolubydlícího, ať si obývá ložnici a nebo např. kuchyň. Spolubydlící na sebe sice nemusí vidět, prostor loftu bývá členitý, ale většinou zde neexistuje akustické soukromí. Všichni obyvatelé takového bytu o sobě tedy neustále „vědí“. Pro někoho může být tato skutečnost zajímavým faktem, pro někoho ale dokáže představovat poměrně vážný problém. Jistě je dobré vše dobře zvážit.

A nebo vás láká klasické romantické bydlení?

Red.
Foto: Contemporist

24.8.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist