Bydlení v koloniálním stylu

Koloniální styl v interiéru začíná v době zámořských expedicí, objevování a dobývání nových území a získávání nadvlády nad provinciemi. Když Itálie, Francie, Británie, Holandsko a Španělsko expandovaly a dobyly nová území, nastala epocha charakterizována průnikem kultur a zvláště těch evropských do původních domorodých teritorií.

122682-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: archiv redakce

Evropská kultura si tehdy vypůjčila něco z té domorodé, částečně vzala jisté prvky za své a toto vše se následně promítlo do interiérového stylu, který dnes nazýváme stylem koloniálním. Označení tohoto stylu pochází, jak jinak, než z latiny. Výraz colonus – columns znamená kolonie.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Charakteristickými znaky koloniálního stylu jsou masivní prvky dřevěného nábytku v provedení teak nebo palisandr. Případně to mohou být i kombinace kovu s kůží. I samotné kožešiny zde mají své místo. Paleta barev je spíše v matném provedení, a to tlumeně zelená, písková až po hnědou nebo slonová kost.

V ložnicích je charakteristické zavěšení moskytiér anebo alespoň nebes z jemných materiálů. Místnost mohou doplnit nejrůznější proutěné výrobky, ať už jsou použity klasicky nebo netradičně.

Nábytek v koloniálním stylu se prodává jak nový, tak i v podobě zrekonstruovaných historických kousků. Velmi často jsou to například vyplétaná křesla.

Co se živých květin týče, palmy uvnitř těchto interiérů tento styl jen umocňují.


Hala,která je součástí bytu zařízeného v koloniálním stylu může poskytnout dokonalý prostor pro vytvoření zajímavé fotografické galerie. I v případě, že bojujete s prostorem,  není nutné se zříkat momentu překvapení a velice působivé bude, pokud zde vystavíte nějaký výrazný umělecký kus. Hala je pro tuto příležitost ideálním prostorem. Poskytne-li vaše vstupní hala ještě nějaký ten prostor navíc, postavte do ní alespoň křeslo v koloniálním stylu, bude působit dekorativně, místnost zútulní a oceníte ji třeba i při obouvání.

Pokud máte rádi bydlení s vůní dálek, nechejte se inspirovat v článku interiérové designérky Miloslavy Vobrubové s názvem: „Inspirace: interiér vonící dálkami – Mexiko“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: furniture.trend.zona.com, freshdecorideas.com, houzz.com, homedit.com, lifeandloveofalondoncouple.blogspot.com, architecturedecor.com

6.12.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist