Bydlení v domě z plechovky na polévku

Amerika je v současnosti jednou z nejlidnatějších zemí světa. Díky bohu za to, že tamní architekti a kreativci dovedou vyřešit lecjaký problém. Tentokrát se nechali inspirovat slavnou Campbellovou polévkou v bílo-rudé konzervě, jejíž design má na svědomí avantgardní pointilista, Andy Warholl. Možná, že když svět vyhraje válku s obezitou, budeme v plechovkách bydlet všichni:-)

109676-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: archiv redakce

Bylo nebylo…Za devatero hlavními městy, stály na obrovských parcelách gigantické plechovky a v těch plechovkách žili lidé tak pohodlně, jako před mnoha lety v rodinných domcích

I tak by mohla začínat pohádka třicátého století, kterou budou vyprávět rodiče a babičky svým „nejmenším“ před spaním.  To jsou však jen divoké fantazie – zpět do současnosti. Ve snaze řešit americkou bytovou krizi přišli dva filadelfští architekti s inovativním nápadem vyrábět domy z nepoužívaných sušiček na obilí.

6a00d8341c67ce53ef011570532bc9970b-800wi(1).jpg

Zdroj: archiv redakce

Konstrukční řešení sušiček, jež jsou podle mnohých Američanů „ikonami jejich země“, je levná a snadno přestavitelná na důmobytnou plochou zhruba 185 metrů čtverečních. Plechovkové domky budou mít jedno nebo dvě podlaží a pod střechou je možné vybudovat skleník nebo dokonce bazén. Autoři tohoto projektu bydlení budoucnosti, Aleksandr Mergold a Jason Austin tvrdí, že možnosti prostorových úprav jsou u těchto plechovkových domů nekonečné. Dají se například spojovat s ostatními stavbami do podoby propojených komplexů.

Amerika je zkrátka země nekonečných možností a není se tedy čemu divit, že po bydlení v prefabrikovaných domcích, připomínajících plechovky od slavné Campbellovy polévky, touží  stovky zájemců od Nebrasky po Kanadu. Autoři projektu se tedy náležitě činí a budují novou éru plechovkového, šetrného bydlení “ jako o život“ – dokonce sami potvrdili, že to není snadné, neboť klientů je mnoho a sušiček obilí, adekvátních k přestavbě zase málo…

No, měli zkrátka počítat s tím, že realizace skutečných domů bude úplně něco jiného, než lepení kartonových modelů, vždyť se dalo předpokládat, že se toho někdo chytí. Obzvláště Amerika je pověstná tím, že čím šílenější nápad vyjde na světlo světa, tím je populárnější.

Čtěte také:

Panelové domy budoucnosti ovládly Německo, dorazí i k nám?

10 nejzajímavějších architektonických projektů roku 2010

Nejzvláštnější domy na světě

Text: Lucie Sýkorová
Foto:austin-mergold.com,itsdstndx0.blogspot.com,inspix.net,makingthishome.com

19.4.2011 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist