Bydlení s vůní čerstvě lisovaného oleje

Nechystáte se náhodou ještě na dovolenou a někam na západní pobřeží Španělska? Pokud ano, pak byste si neměli nechat ujít jednu grandiózní budovu z přelomu 12. století, ve které, jakoby bydlela samotná romantika.

Budova  se nachází na území, které nese název Extremadura. Určitě se neřadí mezi takové giganty jako je třeba Sagrada Familia, ale melancholie a romantika z této stavby doslova čiší. Jedná se o překrásný architektonický kousek, postavený mnichy za účelem lisování oleje.

Tato budova je v soukromém vlastnictví a majitelé se moudře rozhodli, když k rekonstrukci vybrali architekta Ricarda Elizonda, který v domu probudil nádech starých časů aniž by ubral majitelům jejich životní prostor a současně udělal vše pro zachování historické hodnoty původní architektury.

Příjemný dotyk dopřejí dlani  barevné textilie. Estetický starožitný nábytek namixovaný s moderní rustikálností dřevěných předmětů a abstraktními obrazy, vytváří  vyváženou domácí atmosféru, které zároveň prostor oživí. Přírodní materiály jsou zde obohaceny strohými liniemi, odvážná a dramatická zákoutí dokreslují ocelové prvky v kontrastu se starou cihlovou zdí. V objektu, po téměř dvou desetiletích zcela zanedbaném, architekt opravdu objevil prostor, ze kterého vytvořil skutečný domov.

Hrubý  vzhled zdí, světlé dřevo a neutrální tóny přidávají místu na pohodě. Každá místnost je něčím výrazná a neotřelá, prvky jako samostatně stojící vana, luxusní čalounění, masivní vyřezávané dveře nebo velká okna, do tohoto typu interiéru přímo patří.  Z jádra původní stavby nejvýrazněji upoutají vysoké stropy, odhalené trámy a původní zděná struktura. No nepůsobí to na vás uklidňujícím dojmem, člověk, jako by zde zkrátka měl odpočívat a zapomenout na všechny starosti.

Text: Lucie Sýkorová

Foto: momtoob.com interiordesign4.com 9homedecoratingideas.com freshome.com loftenberg.com

 

27.8.2013 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist