Bydlení s vůní čerstvě lisovaného oleje

Nechystáte se náhodou ještě na dovolenou a někam na západní pobřeží Španělska? Pokud ano, pak byste si neměli nechat ujít jednu grandiózní budovu z přelomu 12. století, ve které, jakoby bydlela samotná romantika.

living-room-furniture-at-rustic-house-interior-design-within-a-12th-century-oil-mill-in-extramadura-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: archiv redakce

Budova  se nachází na území, které nese název Extremadura. Určitě se neřadí mezi takové giganty jako je třeba Sagrada Familia, ale melancholie a romantika z této stavby doslova čiší. Jedná se o překrásný architektonický kousek, postavený mnichy za účelem lisování oleje.

Tato budova je v soukromém vlastnictví a majitelé se moudře rozhodli, když k rekonstrukci vybrali architekta Ricarda Elizonda, který v domu probudil nádech starých časů aniž by ubral majitelům jejich životní prostor a současně udělal vše pro zachování historické hodnoty původní architektury.

Příjemný dotyk dopřejí dlani  barevné textilie. Estetický starožitný nábytek namixovaný s moderní rustikálností dřevěných předmětů a abstraktními obrazy, vytváří  vyváženou domácí atmosféru, které zároveň prostor oživí. Přírodní materiály jsou zde obohaceny strohými liniemi, odvážná a dramatická zákoutí dokreslují ocelové prvky v kontrastu se starou cihlovou zdí. V objektu, po téměř dvou desetiletích zcela zanedbaném, architekt opravdu objevil prostor, ze kterého vytvořil skutečný domov.

Hrubý  vzhled zdí, světlé dřevo a neutrální tóny přidávají místu na pohodě. Každá místnost je něčím výrazná a neotřelá, prvky jako samostatně stojící vana, luxusní čalounění, masivní vyřezávané dveře nebo velká okna, do tohoto typu interiéru přímo patří.  Z jádra původní stavby nejvýrazněji upoutají vysoké stropy, odhalené trámy a původní zděná struktura. No nepůsobí to na vás uklidňujícím dojmem, člověk, jako by zde zkrátka měl odpočívat a zapomenout na všechny starosti.

Text: Lucie Sýkorová

Foto: momtoob.com interiordesign4.com 9homedecoratingideas.com freshome.com loftenberg.com

 

27.8.2013 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist