Bydlení přímo pod střechou

Snad pro každého z nás je v něčem zajímavé a přitažlivé bydlení přímo v podkroví. Pod střechou se často schovávají různá zákoutí, prostor sám o sobě má netradiční tvar a pohled na vše z výšky dává člověku teprve ten patřičný rozhled. Nahlížet na všechno z výšky se bohužel každému z nás nepodaří a pro většinu takové přání zůstává uloženo natrvalo v říši snů, ale proč se nezasnít a alespoň na chvíli nepomyslet na to, jaké by takové bydlení bylo?

122921-1100x618.jpg Celá galerie 40 Zdroj: archiv redakce

Kdo v životě nesní, je o mnohé v životě ochuzen, a to je rozhodně škoda. My vám dnes přinášíme rovnou 40 důvodů ke snění. Těmi důvody jsou fantastické podkrovní byty nebo místnosti, které svým netradičním řešením přinášejí do bydlení doslova dobrodružství. Loftové podkrovní bydlení je hitem č. 1 a zvláště pro mladé představuje ideální možnost seberealizace při zařizování takových interiérů.

V podkroví a půdních prostorách se jedná vždy o velmi originální místo k bydlení, a jako k takovému je třeba i přistupovat. Výběr zařizovacích předmětů do takového interiéru je vždy až tou závěrečnou třešničkou na dortu. Celkové vyznění podkrovních bytů a místností je vždy závislé na technických parametrech domu a rovněž na materiálech použitých k obložení případně na rozdělení nebo naopak na sjednocení daného prostoru.

V otevřeném podkroví můžete vybudovat úžasnou pracovnu, nebo prostor ke čtení a posezení. Za jasných nocí se odtud dobře pozorují hvězdy. Pokud jste umělecky založení, můžete podkroví přeměnit v malou galerii, případně v dílnu a jestliže by vám nevyhovovala ani jedna z těchto variant, stále je tu možnost zřídit zde půvabnou romantickou ložnici.

Ať už je podkrovní bydlení v industriálním stylu, minimalistickém anebo venkovském, vždy skýtá tento prostor mnoho možností, jak ho zařídit podle vlastních představ. Nechejte se inspirovat a sněte.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: mippu.com, architecture-view.com, iidudu.com, copperbeacons.com, trussloft.co.uk, pinterest.com, remodelista.com, countryliving.com, design-milk.com, dwell.com, bloglovin.com, livinginashoebox.com, loghomesofamerica.com, buzzfeed.com, archdaily.com, roomservice.blogg.se

4.4.2014 12:56

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist