Bydlení plné inspirace

Baví vás tvořit, vytvářet anebo zkrátka jakkoliv jinak rozvíjet tvůrčí potenciál a vybíjet svoji kreativitu? Máte hlavu plnou nápadů, ale v momentě, kdy přijdete k vám domů a chcete se dát do díla, zjistíte, že je najednou veškerá inspirace a nadšení pryč? Čím to může být?

123467-1100x618.jpg Celá galerie 30 Zdroj: archiv redakce

Demotivační nebo jakékoliv inspiraci postrádající podněty mohou být v umělcově interiéru doslova zabijákem pro jeho křehkou duši. Jak máte ale vložit něco ze sebe do interiéru, ve kterém už při vstupu přes práh přicházíte o poslední mizivé pozůstatky fantazie? Nestane-li se nějaký zázrak, třeba, nepřiletí-li k vám domů některá z pověstných múz a nepolíbí vás, budete se muset takříkajíc zakousnout a trošku té inspirace  si budete muset přilákat domů sami.

Tužky, štětce a plastové nádoby s barvami uspořádanými na policích a zásuvkách, psací stůlžidle, plátno, ředidla, lepidla, palety a všechny nástroje, podněcující vaše kreativní zaměření, vytvářejí jedinečnou výzdobu prostoru a dodávají mu umělecký ráz.

Pro každého umělce je důležité světlo, proto se nebojte využít jasné barvy, přírodní materiály jako je světlé dřevo, dále pak – pokud možno – surové, neopracované povrchy, které mohou hrát jemnými texturami a příjemné, měkké textilní prvky, připravené poskytnout vám dostatek pohodlí při chvilkovém odpočinku.

Ať už je váš domácí atelier kolébkou hudby, poezie, sochařství, či malby, vždy byste se měli snažit zabránit vzniku jakéhokoliv nepořádku. Neuspořádané věci a náčiní, evokují v umělci neuspořádané myšlenky, které následně promítne každý kreativní člověk i do své tvorby, což bývá zpravidla problém. Určitý organizovaný „bordýlek“ se tolerovat dá, ale policový systém, kovový regál s dřevěnými policemi, anebo jen textilní, či kartonové boxy dovedou zachránit i větší ateliérové interiéry od překvapivě objemného nepořádku.

 

Lucie Sýkorová

Foto: bestonedesign.com, lushome.com, varrell.com, freshome.com, inthralld.com, decor8.gr, roushiji.com 

16.7.2014 12:43

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist